SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’da gelecek belirsizliği hala sürüyor. Sarı-Kırmızılılar Teknik Direktör Roberto Mancini ile ligde son maçında Erciyes’i yenip Şampiyonlar Ligi’ne katılmaya oldukça yakın. Ziraat Türkiye Kupası’nı 9 yıl aradan sonra kazandı. Geride kalan sezonda ayrıca Mancini ile birlikte Şampiyonlar Ligi’nde Real Madrid ile Juventus’un bulunduğu gruptan da çıkmayı başardı. Ancak bunlara rağmen gelecek sezon teknik patron kim olacak kesinlik kazanmış değil.

Yönetim ile Roberto Mancini arasında daha 2 yıllık sözleşme olmasına karşın geleceğin tartışılması şaşırtıcı. Çünkü sezonun genelinde Galatasaray’ın Mancini ile oynadığı futbol çok kişide kuşku oluşturmuş durumda. Bu konuda kesin kararı başkan Ünal Aysal, İcra Kurulu Başkanı Lütfü Arıboğan ve danışmanı Bülent Tulun ile birlikte karar verecek. Son gelişmelerle Mancini’nin kalma olasılığını artırsa da, kuşkular sürüyor. Mancini’nin kalıp kalmayacağını ise büyük ölçüde kendisi karar verecek. Son bir ayda 4 kez ülkesi İtalya’ya giden ve her fırsatta İstanbul’dan uzaklaşan Mancini Ünal Aysal ile yaptığı ilk görüşmede, başkanın kendisine sunduğu transfer bütçesinden memnun olmadan ayrılmıştı. Mancini’yi yakından tanıyanlar İtalyan Hoca’nın isteklerinin karşılanmaması durumunda kırgınlık yaşayıp, ayrılabileceğini ileri sürüyor.

FAZLA KARIŞMASIN Başkan Ünal Aysal kurmayları ile birlikte transfer çalışmaları için bir yol haritası belirleme amacında. Belirlenen hedefler doğrultusunda transfere girişilecek. Transferde ince nokta ise Mancini’nin bu işe fazla karıştırılmayacağı. Çünkü İtalyan Hoca devre arasında Burdiso, Lucas Ontivero, Hajrovic ve Salih Dursun’un transferlerini istemiş ancak bu dört futbolcudan da sıfır verim almıştı. Bu yüzden yönetim transfer işine Mancini’yi karıştırmayacak. Bu durumda Mancini’nin görevine devam etmeyeceği kuşkusu da kafalarda soru işareti olarak duruyor.

Milliyet