SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Utkan AYDIN / AMKSPOR

Transfer edilecek yabancılar kadar Gökhan Töre'nin geleceği de merak ediliyor. Elazığ'da oyunun sıkıştığı bölümde bireysel çabalarıyla bulduğu golle siyah-beyazlıları 3 puana taşıyan Töre gelecek sezon için de umut verdi. Ancak genç oyuncu için olumsuz düşünenler de az değil. Gökhan Töre'nin vurulması sonrası gönderileceği konuşulmuş, yönetim içinde de bunu dillendiren isimler olduğu kaydedilmişti.

Saha içi performansı ise eleştirileri haksız çıkartıyor. Kariyerinin ilk profesyonel sezonunda 29 maçta 4 gol atan 5 de asist yapan 21 yaşındaki futbolcu Beşiktaşlılar'a umut aşılıyor. Üstelik Gökhan gollerinin tamamını, kritik önem taşıyan 3 puanı getiren maçlarda kaydetti. Trabzonspor ağlarını havalandırıp kariyerinin ilk resmi golünü 3 puanla kutlayan Töre, K.Erciyes deplasmanında 2-1 gerideki takımını müthiş füzesiyle oyuna bağlamış, o maçı Kartal 4-2 kazanmıştı. İstanbul'da Erciyes karşısında skoru 2-0'a getiren Gökhan Töre'nin golünün değeri maç bir anda 3-2'ye gelince daha iyi anlaşılmıştı. Yıldız solak, önceki gün de Elazığ'ı devirip Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi umutlarını ayakta tuttu.

GELECEĞE YATIRIM

Hem taraftarca sevilen hem de takım içinde güvenilen Gökhan'ın yıldız potansiyeli, yerli pazarının dar olduğu bir dönemde daha da değerli hale geliyor. Aynı mevkideki 28 yaşındaki Olcan Adın'ı isteyen Beşiktaş'ın ondan çok daha genç Gökhan Töre'ye yatırım yapma ihtimali de taraftara ‘Her kuruşuna değer' dedirtiyor.