SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sarı kırmızılı kulübün divan kurulu başkanı İrfan Aktar ile üyesi Hatice Günay arasında geçen tartışmanın ardından iki taraf da birbirini Disiplin Kurulu'na şikayet etmişti. G.Saray Disiplin Kurulu ise geçtiğimiz hafta Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar'ı haksız bulurken ceza verme yetkisi bulunmadığı için tavsiye olarak kararını yönetim kuruluna iletti. Ve sona eren G.Saray Kulübü Yönetim Kurulunda ise işte bu konu görüşüldü. Nitekim, Disiplin Kurulunun tavsiye olarak sunduğu İrfan Aktar hakkındaki bu kararı Yönetim Kurulunun onaylaması halinde ise Aktar'ın Divan Kurulu Başkanlığı düşecekti.

DİSİPLİN KURULU İSTİFA KAPISINDAN DÖNDÜ

Ancak 17:20 sularında sona eren Yönetim Kurulu toplantısında ise idareciler, İrfan Aktar hakkında Disiplin Kurulunun sunduğu tavsiye kararına uymama fikrinde birleşti. Böylelikle Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar'ın da başkanlığının düşmesi ortadan kalktı.

GENEL KURULA GİDİLMESİ GEREKECEKTİ

Fakat, birkaç saat önce başka bir kriz patlak verdi. Disiplin Kurulu, yönetime Aktar hakkında sunduğu tavsiye kararının dikkate alınmaması üzerine istifa etme girişiminde bulundu. Bu takdirde G.Saray Kulübü'nün Disiplin kurulunu seçmek adına genel kurula gitmesi gerekecekti.

AYSAL KRİZİ ÇÖZDÜ

Olaya hemen Başkan Ünal Aysal müdahale etti. Yaşanan telefon trafiği ve Başkan Ünal Aysal'ın da Disiplin Kurulu üyeleri ile yaptığı görüşmeler sonucunda G.Saray'da olası bir kriz direkten döndü. Aysal'ın devreye girmesi ile Disiplin Kurulu üyeleri istifa etmekten vazgeçip konuyu kapattı. Bu konunun ise bugün Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonunda yapılacak olan Divan Kurulu toplantısında da tartışılması ve gündeme getirilmesi bekleniyor.

Hürriyet