SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İtalya’nın başkenti Roma’daki Foro Italico semtinde bu yıl 71’incisi düzenlenen ve kadınlarda 2 milyon 120 bin avro, erkeklerde 3 milyon 452 bin 415 avro ödüllü turnuvada, tek erkekler ve tek kadınlarda ilk tur maçlarının büyük kısmı tamamlandı.

Tek erkeklerde 11 numaralı seribaşı Fransız Jo-Wilfred Tsonga, Ukraynalı rakibi Alexandr Dolgopolov’u 6-3 ve 7-6’lık (5) iki setle 2-0 yenerek adını ikinci tura yazdırdı.

Bir başka Fransız raket Gilles Simon da ev sahibi ülkeden Filippo Volandri’yi 6-2 ve 6-3’lük setlerle 2-0 yendi ve ikinci turda İspanyol Rafael Nadal’ın rakibi oldu.

Tek kadınlarda da Avusturalyalı Samantha Stosur, Alman Sabine Sabine Licki’yi 6-3’lük iki setle yenerek bir üst tura çıktı. Flavia Penetta, Andrea Petkovic, Petra Cetkovska, Sloane Sthepens gibi isimler de tur atlayan raketler oldu.

Turnuvada yarın tek erkeklerde ikinci tur maçlarına geçilecek. Erkeklerde 2 numaralı seribaşı Sırp Novak Djokovic ile 3 numaralı seribaşı İsviçreli Stanislas Wawrinka ilk kez Roma’nın toprak kortuna çıkacak.

 

Yayınlanma Tarihi:09:05,