SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ancelotti, Mancini’ye sahip çıktı

Real Madrid’in teknik patronu, yakın dost olduğu Cimbom’un hocası için “Mancini gayet başarılı. Galatasaray ileri gitmek istiyorsa onunla devam etmekte ısrarcı olmalı” dedi.

Güncellenme: 08:59, 13/05/2014
Ancelotti, Mancini’ye sahip çıktı

Kaan BORA / AMKSPOR

Roberto Mancini, Galatasaray'a geldiği günden bu yana eleştirilerden yakasını kurtaramadı. Sarı-kırmızılı taraftarlar, her kötü sonuçtan sonra İtalyan çalıştırıcının istifasını istedi. Dünyaca ünlü teknik adam Carlo Ancelotti, vatandaşına destek çıktı.

Nexon firmasının ‘United Eleven' isimli internet üzerinden oynanan futbol menajerlik oyununun reklam yüzü olan ve İspanya'daki lansmanına katılan deneyimli çalıştırıcı, AMK'ya özel açıklamalarda bulundu. Mancini'nin yakın dostu olduğunu belirten Real Madrid teknik direktörü “Roberto benim çok iyi arkadaşım. Onunla sürekli görüşüyorum. Türkiye'deki performansını takip ediyorum. O başarılı ve kendini tüm dünyaya ispatlamış bir teknik adam. Yaptıkları ortada. Galatasaray ileri gitmek istiyorsa onunla devam etmekte ısrarcı olmalı. Türkiye Kupası'nı kazandı, onu tebrik ediyorum. Türk futbolu onun oyun mantalitesinden fayda görecektir” dedi.

‘JUVE ZAFERİ BÜYÜK OLAY’

Ancelotti, Real Madrid'in de bulunduğu Şampiyonlar Ligi grubundan Cimbom'un Juventus'un önünde çıkmasının büyük bir olay olduğunu da belirtti. Deneyimli çalıştırıcı, futbol tutkunlarının 15 Mayıs'tan itibaren oynayabileceği United Eleven'ın basın toplantısında da ilginç açıklamalar yaptı. Menajerlik oyununda imkanı olsa hangi futbolcuyu transfer edebileceğinin sorulmasına “Ben şu anki takımımdan memnunum. Benim futbolcularım, bana yetiyor” diye cevap veren Ancelotti “Bilgisayar oyunu oynuyor musunuz?” şeklindeki soruya da “Gerçek hayatta hergün menajerlik oyunu oynuyorum zaten” diyerek esprili bir yanıt verdi.