SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

TFF’den yapılan açıklamada, UEFA’nın 41. Çalışma Grubu’nun İstanbul’da toplandığı ve “Grassroots” temalı çalıştayın 15 Mayıs Perşembe gününe kadar süreceği bildirildi.

Kavacık EuroAsia Limak Otel’de gerçekleştirilen organizasyona Slovenya, Letonya ve Makedonya federasyonlarını temsilen toplam 33 antrenörün katıldığı kaydedildi.

Çalışma Grubu’nda Türkiye’den TFF Futbol Gelişim Direktörlüğü yetkilileri, başarılı çalışmalarından dolayı Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim tarafından çalıştaya davet edilen Karadeniz Ereğlispor Kadın Futbol Takımı Teknik Direktörü Ömer Faruk Varlık, İzmirspor 12 Yaş Altı Takımı Antrenörü İbrahim Ulukapı ve Kocasinan Şimşekspor A Takım ve 15 Yaş Altı Takımı Teknik Direktörü Murat Öztaş yer alıyor.

Katılımcılar etkinlik süresince Kartalspor Altyapı Tesisleri ve Kireçburnu Kadın Futbol Kulübü Tesisleri’ni de ziyaret ederek gözlemlerde bulunacak.

Nike Halı Saha Ligi maçlarını da izleyecek konuk antrenörlere ayrıca TFF Futbol Gelişim Direktörlüğü yetkilileri tarafından Türkiye’de “Grassroots Futbolu” alanında yapılan çalışmalar anlatılacak.