SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İşte Roberto Mancini’nin takımı

12 Mayıs 2014
GALATASARAY, Şampiyonlar Ligi umudunu devam ettirmek için çıktığı maçta aldığı çok kritik 3 puanla yoluna devam etti. Bunu yaparken, her yönüyle başarılı bir oyun ortaya koydu. Savunmada, orta sahada ve hücumda çok iyi organize oldular ve son haftaların en iyi maçını çıkardılar.
SNEİJDER, Selçuk ve Melo oyuna ne zaman ağırlıklarını koyarlarsa sonucu değiştirmeyi başarıyorlar. Trabzon deplasmanında bunu sergileyince maçı kolayca lehlerine çevirdiler.
GALATASARAY yavaş yavaş teknik direktör Mancini'nin istediği formatı sahaya yansıtmaya başladı. Savunma güvenliğinin ön planda tutulduğu, kanat beklerinin hücuma çıkması sonrası rakip ceza sahası içine yapılacak doğru ortalarla pozisyon hedefleyen Mancini, bunu öğrencilerine iyi uygulattı.
“BUNDAN sağ bek mi olur?” denen Semih Kaya, Sneijder'in attığı ilk golde ve Umut Bulut'un ağlara giden vuruşunda son çizgiye kadar inip ortayı yapan isimdi. Mancini'nin istediği bu tarz bu tarz oyun sergilenince taraftarın da özlediği bir futbolm ve skor ortaya çıktı.
TRABZONSPOR, sezon başından beri savunma ve hücum hattındaki sıkıntıları en büyük problemleriydi. Buna bir çözüm bulamadılar. Biraz Olcan ve Adrian etkiliydi ama onların çabası da puan için yeterli olmadı. Bu performansla bordo-mavililer ligi kafalarında bitirmiş gibiydiler. Özellikle Sneijder'in frikik golündeki baraj hatası da bunun bir göstergesiydi.
Hakem Fırat Aydınus sezon içinde bazen çok iyi maçlar yönetti ancak geneline baktığımızda da kendisinden beklenilen performansı bu yıl için gösteremedi diyebiliriz. Bu maçta ise sonuca etki eden bir hatası olmadı. Oyuncularla iyi diyalog kurdu ve başarılı bir yönetim gösterdi. Vermiş olduğu penaltı kararında haklıydı. Kart değerlendirmelerinde de çoğunlukla doğru tercihler kullandı.
Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek