SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Başka bahara

12 Mayıs 2014

Sivas deplasmanı, Konya deplasmanı, Rize deplasmanı ve şu an aklımıza gelemeyen daha niceleri…

Şampiyonlar Ligi biletini bir çok kez altın tepsiyle Beşiktaş’a sundu Galatasaray. Ancak siyah-beyazlılar altın tepsiyle uzatılan bileti, yukarıda saydığımız ve sayamadığımız bir çok maçla geri iade etti. Gelecek hafta oynanacak maçların ardından sonucun değişeceğini düşünen Beşiktaşlılar varsa o düşüncelerinden bir an önce vazgeçsinler!

NEDEN Mİ?

Çünkü unu ipe serip ligde kalmayı garantileyen Erciyes, Seyrantepe’de Galatasaray’a çelme takamaz.

Erciyes’in Galatasaray’a çelme takma ihtimali; Türkiye’de okuma-yazma oranının yüzde yüze çıkması, işsizliğin bitmesi, asgari ücretin yoksulluk sınırının üstüne çıkması gibi bir durum. İşinize gelirse… Gelelim Beşiktaşlı oyuncuların bu sene gösterdiği performansa. Ama ondan da önce bu sene siyah-beyazlı takımın yaşadığı olumsuzluklara bakalım:

STAT YOK… Galatasaray maçında kendisine taraftar diyenler sahaya girdi…

Bu karşılaşmanın ardından 4 maç seyirciye, 3 maç Bilic’e hasret kaldı takım…

Yaşanan 50’nin üzerinde sakatlık… Kadro dışı kalan toplam 4 topçu… Kurşunlanan 1 topçu… İşte bu olumsuz şartlarda ikinci olarak Şampiyonlar Ligi vizesini almak için çok çalıştı çubuklu giyenler. Başta Atiba, Veli, Motta ve Franco olmak üzere ellerinden gelenleri yaptılar. Ama dediğimiz gibi; sadece ellerinden geleni yapabildiler. Çünkü yapabilecekleri sadece buydu. Artık gelecek sezonu düşünecek çubuklu giyenler. Gelecek sezon da Şampiyonlar Ligi’nin başka bahara kalmaması için çaba gösterecekler. Ne diyelim; elinize, ayağınıza, aklınıza ve yüreğinize sağlık…

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek