SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Aksu: “Gurur yaşıyoruz”

Garanti Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Kardemir Karabükspor Antrenörü Can Aksu, "Ülkemizi Avrupa kupalarında temsil edecek olmanın gururunu yaşıyoruz" dedi.

Güncellenme: 17:52, 12/05/2014
Aksu: “Gurur yaşıyoruz”

Aksu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dün Beşiktaş RMK Marine karşısında güzel bir oyunla galip ayrıldıklarını anımsattı.

Taraftarın kendilerine destek vermemesinin kendilerini üzdüğünü ifade eden Aksu, oyuncularının bu sezon güzel mücadele ettiklerini söyledi.

Aksu, ligi 3. bitirmeyi garantilediklerini dile getirerek, Avrupa kupalarında yer almaya da hak kazandıklarını kaydetti.

Takımın Beşiktaş RMK Marine karşısında zaman zaman zorlansak da maçı kazanmasını bildiklerini anlatan Aksu, “Maç süresince üstün olan taraf bizdik. Son periyoda 16 sayı avantajla başladık. Beşiktaş RMK Marine maçını kazanmak için son dakikaya kadar mücadele verdi. Oyuncularım da istediklerimi sahaya yansıttı. Beşiktaş RMK Marine’yi yenerek gücümüzü ve kalitemizi kanıtladık. Kardemir Karabükspor olarak ülkemizi Avrupa kupalarında temsil edecek olmanın gururunu yaşıyoruz. Son iki maçımız kaldı. Bunları da kazanmak istiyoruz.”