SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Amkspor.com / DIŞ HABERLER

İngiltere Premier Lig takımlarından Chelsea’nin Menajeri Jose Mourinho, ilginç açıklamalar yapmaya devam ediyor. Tecrübeli ismin gündeminde bu kez Luis Suarez vardı.

İngiltere’de ‘Yılın Futbolcusu’ ödülleri hakkında konuşan Mourinho “Bence ‘Yılın Futbolcusu’ şampiyon takımdan seçilmeli. Eğer Manchester City şampiyon olursa ben Edin Dzeko’yu seçerdim. Liverpool’dan ise oyumu Steven Gerrard’a verirdim, Suarez’e değil” dedi.

Suarez’in yaptığı hareketler ile sürekli tartışılan bir isim olduğunu belirten Portekizli çalıştırıcı “Dzeko sadece gol atmıyor. Asist yapıyor, mücadele ediyor, kendisini yere bırakmıyor, hakemi kandırmaya çalışmıyor, rakibinin kart görmesi için numara yapmıyor. Sezona takımın üçüncü forveti olarak başlamasına rağmen kendisine ihtiyaç duyulduğu her zaman görevini başarı ile yerine getiriyor. Bana sorarsanız bu özelliklerin de dikkate alınması gerekirdi” şeklinde konuştu.

Boşnak futbolcunun takımın yedek forveti olmasına rağmen 16 gol attığının da altını çizen Mourinho “Bu gerçekten dikkate alınması gereken bir performans” değerlendirmesinde bulundu.

Yayınlanma Tarihi:17:07,