SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Uzun yıllardır forvet hattında sıkıntı yaşamayan Atletico Madrid, muhtemelen sezon sonunda Diego Costa’yı yüksek bir fiyata satacak.

Diego Simeone’nin öğrencileri bu sezon hem Şampiyonlar Ligi’nde hem de La Liga’da zirveye oynuyor. Takımda sezonun altın adamı olan Diego Costa’nın sezon sonunda ayrılmasına kesin gözüyle bakılırken gol makinesinin yerini de şimdiden doldurma çalışmaları başladı.

AS’ta çıkan bir habere göre Atletico Madrid, Santos’a Leandro Damiao’yu transfer etmek için teklifte bulundu. Sambacı forvet için Brezilya ekibine 13 milyon avroluk teklifte bulunan Atletico Madrid’in bu transferdeki en büyük rakibi ise golcü oyuncu için 15 milyon avroyu gözden çıkarmış olan Inter’den başkası değil. Santos’ta bir kısım taraftarın sevgilisi olan diğer bir kısım taraftar tarafından da attığı kadar gol kaçırdığı gerekçesiyle eleştirilen yıldız golcü bir önceki sezon da Tottenham’ın transfer listesindeydi.

24 yaşındaki forvet, Brezilya Milli Takımı’nın Konfederasyon Kupası kadrosunda da yer alıyordu, ancak yaşadığı sakatlığın ardından kadrodan çıkartılmıştı.

Damiao iki sezondur sakatlıklardan dolayı formsuzluk yaşıyor.

Yayınlanma Tarihi:10:35,