SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Kümede kaldığımız için mutluyuz”

Gaziantepspor Teknik Sorumlusu Bünyamin Süral, 1-1 berabere kaldıkları Eskişehirspor maçına ilişkin, "Kümede kaldığımız için mutluyuz" dedi.

Güncellenme: 22:55, 11/05/2014
“Kümede kaldığımız için mutluyuz”

Süral, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, kazanmak amacıyla çıktıkları Eskişehirspor ile atmosferi yüksek bir maç yaptıklarını belirtti.

Maçta 1-0 öne geçmelerine rağmen skoru koruyamadıklarını ifade eden Süral, “Gönlümüz ligde kalmayı galibiyetle süslemekti ama berabere kaldık, skoru koruyamadık. Diğer maçların sonucunu aldıktan sonra beraberliğe de sevindik. Kümede kaldığımız için mutluyuz. İnşallah bir daha böyle atmosferi, stresi bir daha yaşamayız” diye konuştu.

ESKİŞEHİR CEPHESİ

Eskişehirspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam ise konuşmasına Anneler Günü’nü kutlayarak başladı.

Sağlam, “Özellikle taraftarlardan annelere, bu güzel varlıklara küfür etmemelerini ve onları hep saygıyla anmalarını istiyorum” ifadesinde bulundu.

Gaziantepspor ile 90 dakika güzel oynadıklarını dile getiren Sağlam, şunları söyledi:

“Çarşamba günü zorlu bir maç oynadık ve bugün de Gaziantepspor ile final maçı oynadık. Bu maçları oynamak hiç kolay değildir. Bir camiayı temsil ediyorsunuz, ona yakışır mücadele ortaya koymak lazım. Maçın başından sonuna kadar iyi mücadele ettik. Gaziantepspor da iyi mücadele etti. Sıkıntıları, stresleri vardı ama iyi mücadele ettiler. Sonuçta güzel, heyecanlı ve çekişmeli bir maç oldu.”

Sağlam, bu sezon Avrupa’ya gitmeyi hedeflediklerini ve bu hedefe ulaştıkları için mutlu olduklarını sözlerine ekledi.