SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Başkent Bakü’deki Serhedçi Spor Merkezi’nde düzenlenen turnuvanın üçüncü ve son gününde erkeklerde 90, 100 ve +100, bayanlarda 78 ve +78 kilolarda sporcular tatamiye çıktı.

Erkekler 90 kiloda Hollandalı Guillaume Elmont, 100 kiloda Kazakistanlı Maksim Rakov, +100 kiloda ise Tunuslu Faicel Jaballah altın madalya kazandı. Bayanlarda 78 kiloda Fransız Madeleine Malonga ve +78 kiloda Güney Koreli Eunkyeong Kim birinci oldu.

TÜRKİYE GÜNÜ MADALYASIZ KAPATTI

Şampiyonanın üçüncü gününde 3 Türk judocu madalya kazanamadı.

Milli sporculardan erkekler +100 kiloda Burak Serbest ilk maçında Azerbaycanlı, Feyyaz Yazıcı ise Özbekistanlı rakibine yenilerek turnuvadan elendi.

Bayanlar +78 kiloda Kübra Kara, ilk maçında Tunuslu, repesaj maçında ise Litvanyalı rakibine yenilerek turnuvayı madalyasız tamamladı.

41 ülkeden 247 sporcunun mücadele ettiği turnuvada 6’sı bayan 11 sporcuyla temsil edilen Türkiye, turnuvayı milli sporcu Dilara Lokmanhekim’in kazandığı tek bronz madalya ile 16. sırada bitirdi.

Fransa, üç altın, iki gümüş ve iki bronzla turnuvayı birinci, iki altın, bir gümüş ve iki bronz kazanan Hollanda ikinci, bir altın, iki gümüş ve beş bronz madalya kazanan Rusya da üçüncü sırada tamamladı.