SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kadrosuna Emenike, Sow ve Webo gibi 3 golcüyü barındırmasına rağmen daha sezon bitmeden forvet arayışlarına başlayan F.Bahçe’nin neden böyle bir transfer politikası izlediğinin altında yatan sır perdesi aralandı.. 12 yabancısı bulunan F.Bahçe, Dünya Kupası’nı fırsata çevirip, değerini bulan yıldızlarıyla yollarını ayırmayı planlıyor.

Sezon başında 13 milyon Euro ödenerek Spartak Moskova’dan geri alınan Emmanuel Emenike, bu isimlerin başında geliyor. Sarı-lacivertlilerle 3 yıl daha kontratı bulunan genç golcü sözleşmesi gereği ilk iki sezonunda 2.4 milyon Euro garanti, 12 bin 500 Euro da maç başı prim alacak. Yönetim Emenike’ye imza attırırken, Dünya Kupası’nı göz önüne bulundurup kontratına ’20 milyon Euro’ya serbest kalır’ maddesi koydurduğu ortaya çıktı. Brezilya’da Nijerya Milli Takımı ile patlama yapması beklenen Emenike vitrinde öne çıkan futbolcular arasına girip, kendisine 20 milyon Euro bonservis veren bir kulüp bulursa sarı-lacivertliler ciddi alıcılarla direkt olarak masaya oturacak.

SOW’UN DEĞERİ 17 MİLYON

Aynı şekilde Moussa Sow’a da ’17 milyon Euro’luk’ bir bedel biçildi. Ancak gelecek sezondan itibaren 3.4 milyon Euro’luk yıllık kazancı 1.4 milyon Euro’ya düşecek olan Senegalli golcü Dünya Kupası’na gitme şansını kaybetti. Bu gelişmeler sonunda gelecek sezonu da bir aksilik olmazsa sarı-lacivertli takımda tamamlayacak.

Bu sezon toplamda 26 gol 15 asistlik katkı yapan ikilinin yanı sıra Chelsea’ye 10 milyon Euro ödenerek alınan Meireles de iyi bir teklif gelmesi halinde yolların ayrılacağı bir diğer futbolcu. Sarı-lacivertliler, Türkiye’nin en kariyerli yıldızlarından biri olan Portekizli milli futbolcuyu Chelsea’ye ödedikleri rakama yakın bir fiyata elden çıkarılmayı planlıyor. İşin özetinde Dünya Kupası’nı iple çeken yönetim, bu isimlerden gelecek olan paraları yine dünya çapında ses getirecek transferlere harcayacak.

Vatan

Yayınlanma Tarihi:09:00,