SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İrfan YİRMİBEŞ / AMKSPOR

Fenerbahçe'nin Kamerunlu golcüsü Pierre Webo, Süper Lig şampiyonluğu ve Fenerbahçe'yi AMK'ya anlattı. Geçen sezon devre arasında sarı-lacivertli takıma transfer olan ve kısa sürede attığı gollerle taraftarların gönlünde taht kuran Webo, “Fenerbahçe'nin işçisiyim” dedi.

Kariyerindkei 4. şampiyonluğu yaşadığını anlatan Kamerunlu, “Gerçekten böyle güçlü bir ailede, böyle büyük bir takımda şampiyonluk yaşamak çok büyük mutluluk. Kariyerimdeki en anlamlı şampiyonluk. F.Bahçe formasıyla daha çok şampiyonluklar yaşamak istiyorum” diye konuştu.

“Sakatlıklar yaşamasına rağmen mükemmel bir 1.5 sezon yaşadığını dile getiren Webo duyguları şöyle anlattı: İlk sezonda Türkiye Kupası'nı kazandık, UEFA Kupası'nda finalin kapısına kadar gittik. Bu sezon da şampiyon olduk. Böyle büyük bir kulüpte kısa sürede bu başarıları elde ettik.”

“Fenerbahçe 3 senedir zorlu bir süreçten geçiyor. Buna rağmen bu süreçte 2 Türkiye Kupası, 2. Lig ikinciliği, Avrupa'da yarı final var. Şimdi de büyük puan farkıyla çok değerli bir şampiyonluk. Bunu hiçbir takımın yapabileceğini inanmıyorum, başka bir takım olsaydı yerle bir olurdu.”

“Rakipler kötü olduğu için puan farkı oluştu yorumunu yapanlar neden “Fenerbahçe çok daha iyiydi” diyemiyorlar. Şampiyonluk ve bir başarı elde ettiğinizde başka nedenler, başka şeyler söylenecektir. Ben kesinlikle böyle olduğunu düşünmüyorum. Biz bu sezon çok iyi bir performans sergiledik.

“Bizler profesyonel futbolcularız. İşimiz futbol oynamak ve saha içerisinde yer aldığımızda tüm gücümüzle takıma katkı sağlamak. Hiçbir zaman yedek kalmayı sorun etmedim. Böyle büyük bir kulüpte forma giyiyorsanız, bazen yedek oturur, bazen de sahada olursunuz. Önemli olan en iyisini verebilmek.”

“Gol noktalarında kafamı iyi kullanıyorum. Başka oyuncuların başka özellikleri var. Kafayla güzel gollerim var ama ayakla da atıyorum. Samimi olmam gerekirse ben bu sezonki performansımdan tam anlamıyla memnun değilim. Sakatlığım beni epey üzdü. Daha fazla goller atabilirdim.”

“Sezon içinde şampiyonluğu kaybedeceğimizi hiçbir zaman düşünmedim. Çünkü çok iyi çalıştığımızın bire bir tanığıyım. Yenildiğimizde kötü sonuçlar aldığımızda ayağa kalkmayı başardık. Bu da iyi çalışmanın ve inanmanın karşılığıydı. Biz iyi bir takımdık, bu yüzden sezonun en iyisi olduk.”

“Daha önce 120 bin kişilik tribünlerde maça çıktım. Ama sadece kadın ve çocukların doldurduğu tribünler karşısında ilk kez oynadım. Atmosfer çok da güzeldi, sevimliydi. Onlara gül attık, birlikte şakalaştık güldük. Bunu erkek seyirciye yapsanız belki sinirlenebilir. Benim için unutulmazlar arasına girdi.”

“İki tane oğlum var. Andrian ve Marcos. Çok mutluyuz, sürekli birlikte olmaya çalışıyoruz. Aile futbolun bir parçası, ailem sürekli beni destekliyor ve her zaman benim arkamdalar. Onlarla sürekli zaman geçirmeye çalışıyorum. Başarımda onların payı büyük.”

HEM BAŞKAN HEM BABA

“Başkanınımız çok büyük bir insan. Kendisine çok fazla saygım var ve gerçekten çok seviyorum. F.Bahçe için yaşayan bir insan, birçok kulüp başkanında bunu göremezsiniz. Sürekli takımla birlikte oluyor, bizlere destek veriyor. Bireysel olarak da bizlere öğütler veriyor, uyarılarda bulunuyor. Baktığınızda bir baba gibi aslında.”

YANAL ÇOK ÇALIŞKAN

“Ersun Yanal çok çalışkan bir teknik direktör. Alışık olmadığımız teknik direktörlerin başında geliyor. Farklı bir çalışma tarzı var. Teknolojiden en iyi şekilde faydalanıyor. Fuutbolcuların saha içi ve dışında gerek antrenman gerekse maç performans verilerini en küçük detayına kadar inceliyor.”

Yayınlanma Tarihi:13:18,