SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Maçın ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Eren, çok zorlu geçen bir sezonu mutlu tamamlamanın önemli olduğunu belirterek, “Bu güzel günde bütün analarımıza, annelerimize hediye olsun. Spor Toto Süper Lig’de kalmayı hak ettiğimizi düşünüyorum. Çok mücadele ettik. Son gün son dakikaya kadar kovaladık. Niyetler halis olunca Allah’ta yüzümüze bakıyor. Rabbimize hamd olsun. Biz bugün burada büyük bir taraftar desteği ile oynadık. Bu taraftar bize desteği versin biz daha iyi yerde olacağız” diye konuştu.

Sezon başında yapılan bazı yanlışların kendilerin zora soktuğuna dikkati çeken Eren, şöyle devam etti:

“Taraftarımızdan, yönetim kurulu başkanı olarak hepsinden özür diliyorum. Sezon başında yapmış olduğumuz yanlış transfer ve tercihler var. Bunları kabul etmek lazım. İlk yıl zor olurdu. Erciyesspor taraftarlarımızı üzdüğümüz için özür diliyorum. 12 oyuncuyu devre arasında gönderdik ve 9 oyuncu geldi. Ama her şey iyi niyetliydik. İnşallah çıkan takımlar bizim konumumuzda olmaz. Biz inandık taraftar inandı. Ben inanıyorum ve güveniyorum bu takım ilk 5’de oynar. Bunu kutlayacağız. Yorucu bir dönem geçirdik. Maç boyunca 5 litre kadar su içtim ve ağzım kurudu.”

Teknik direktör Hikmet Karaman ile yola devam etmeyi düşündüklerini vurgulayan Eren, “Gelecek sezon için bugün akşamdan itibaren başlayacağız. Hikmet Karaman hoca bu zorlu süreçte güzel işler başardı. Bizde kahramanlık yaptı. Kendisine teşekkür ediyoruz. Kendisi ile konuşacağız. Takımdan gitme niyeti yok. Biz de kendisinden memnunuz, hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.