SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Milli tenisçi Çağla Büyükakçay, Uluslararası Tenis Federasyonu (ITF) takviminde yer alan Saint-Gaudens Açık Tenis Turnuvası’nda mücadele edecek.

Sezonun ikinci “Grand slam”i Roland Garros öncesinde Fransa’da toprak kortta düzenlenecek turnuva, Çağla Büyükakçay için önemli bir hazırlık niteliği taşıyor.

Türkiye Tenis Federasyonu desteğinde turnuvalara devam eden Club İstanbul @ ENKA Tenis Akademisi oyuncusu Çağla Büyükakçay, Roland Garros öncesi 50 bin dolar para ödüllü Saint-Gaudens Açık’ta son mücadelesini verecek.

Son olarak Slovakya’da katıldığı zorlu turnuvada dünya 55 numarası Barbora Zahlavova Strycova’ya mağlup olan Büyükakçay, Fransa’nın güney kentlerinden Toulouse yakınlarında gerçekleşen toprak kort organizasyonundaki ilk maçını, ev sahibi ülkeden Stephanie Foretz Gacon ile yapacak. Dünya sıralamasında bir ara 62’nciliğe kadar yükselen 33 yaşındaki Foretz Gacon, şu anda 241. basamakta yer alıyor.

Saint-Gaudens’de sekiz numaralı seri başı olarak mücadele edecek dünya 149 numarası Çağla, bu turnuvanın ardından eleme turlarından dahil olacağı Roland Garros’un yolunu tutacak.

Yayınlanma Tarihi:15:35,