SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Ağzını burnunu kırıp göndermek…’

Galatasaray'dan kiralanan Dany, Elazığ maçına alacağının ödenmemesi halinde çıkmayacağını söylemesi sonrası kadro dışı bırakıldı. Bu durumu öğrenen Başkan ise çıldırdı ve tepkisini, “Ağzını burnunu kırıp göndermek gerekirdi!” diyerek gösterdi

Güncellenme: 18:08, 11/05/2014
‘Ağzını burnunu kırıp göndermek…’

igde kritik virajda bugün Elazığspor'la karşılaşacak olan Beşiktaş, dünkü antrenmanın ardından yaşanan olayla sarsıldı. Ara transfer döneminde Galatasaray'dan kiralanan Dany Nounkeu, Elazığspor mücadelesinin kadrosunda yer aldığını öğrenmesinin ardından Futbol Genel Direktörü Önder Özen'le görüşmek istedi. Özen'in Nevzat Demir Tesisleri'nde olmadığını öğrenen Dany, soluğu hocası Slaven Bilic'in yanında alarak, “Kulüpten 100 bin Euro alacağım var. Elazığ'a karşı kaybetmemiz durumunda eğer Galatasaray da Trabzon'u yenerse paramı alamam. Eğer param ödenmezse maça gelmiyorum” ifadelerini kullandı. Bu sözler karşısında şaşkına dönen Hırvat teknik adamın da, “Senin hataların yüzünden birçok karşılaşmada puan kaybı yaşadık. Ama sana sahip çıktık. Herkes maça odaklanmışken, böyle ruhsuz davranmanı affetmem. Eşyalarını topla ve 5 dakika içinde burayı terk et” diyerek 28 yaşındaki oyuncuyu kovduğu öğrenildi. Bu gelişmenin ardından olayı yöneticilerden haber alan Başkan Fikret Orman'ın, sinirlerine hakim olamayıp, “Zaten bundan bize hayır gelmeyeceğini söylemiştim. Resmen takımın ekmeği ile oynadı. Ağzını burnunu kırıp göndermek gerekirdi ya neyse..” diyerek öfkesini dile getirdiği bildirildi.

TOLGA ÜZERİNE YÜRÜMÜŞTÜ

Takımın önceki günkü idmanında Slaven Bilic'in uyarılarını dikkate almayan Dany Nounkeu'nun, takım arkadaşlarından bu durumdan dolayı tepki gördüğü ortaya çıktı. Kaptan Tolga Zengin'in Kamerunlu futbolcunun tavırları karşısında sinirlendiği ve üzerine yürüdüğü bildirildi. Olayın, diğer Beşiktaşlı futbolcuların araya girmesinin ardından büyümeden engellendiği öğrenildi.

ESCUDE’DEN DANY’YE DESTEK

Fransız savunmacı, parasını alamayan futbolcular için, ‘Biz ailelerimizi futbolla geçindiriyoruz. Anlaşmalarına uymayan bir kulübe nasıl güvenebilirsiniz' açıklamasıyla Dany'yi savundu.

Fanatik

Yayınlanma Tarihi:13:09,