SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Konak Belediyespor’un deplasmanda Derince Belediyepor’u 3-2 mağlup ettiği maçın ardından statta düzenlenen törene katılan Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (TASKK) Genel Başkanı Ali Düşmez, TFF’nin Türkiye’de futbolun gelişmesi için gayret gösterdiğini söyledi.

Tüm birimleriyle spor dalında daha da yükselmek gerektiğini ifade eden Düşmez, kadın futbolunun da ülkenin futbol markasının yükselmesi adına önemli katkılar verdiğini kaydetti.

Düşmez, şampiyon Konak Belediyespor ile ligde mücadele eden takımları tebrik ederek, “Kadınların bulunduğu yer, çok özel oluyor ve işin gelişmesinde önemli katkılar sunuyor. Konak Belediyespor, bu sene de ülkemizi Şampiyonlar Ligi’nde temsil edecek. Gruplarda başarılı olup, final oynayıp, şampiyon olmalarını diliyorum. Zannediyorum, kadın futboluna soluk getirecek değerlendirmeler yapacağız ve katkılar sunacağız. Bir anda her şey olmuyor. Biz futbolu sadece Süper Lig görmüyoruz. Futbolun tüm aile bireylerinin gelişimine katkı vermenin görevimiz olduğunu biliyoruz” ifadesini kullandı.

HEDEF AVRUPA

Konak Belediyespor Teknik Direktörü Hüseyin Tavur da geçen sezon başında kendilerine her yıl Şampiyonlar Ligi’ne katılan takım olma hedefi koyduklarını söyledi.

Sezon başından bu yana yenilmeden şampiyon olmak için çalıştıklarını ifade eden Tavur, “Bunu gerçekleştirdiğimiz için mutluyuz. Her yıl üstüne koyarak gitmeye çalışıyoruz. Şampiyonlar Ligi’nde yine elimizden gelen çabayı göstereceğiz. Şampiyonlar Ligi’nde de gidebildiğimiz yere kadar gitmek istiyoruz. Hedefimiz, Şampiyonlar Ligi’nde ilk 8 arasında yer almak” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Düşmez, şampiyonluk kupasını Konak Belediyespor futbolcularına verdi.

Derince Belediyespor’u deplasmanda 3-2 mağlup eden İzmir temsilcisi, ligi 52 puanla birinci tamamladı.