SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yanal’ın açıklamalarından satır başları:

“Bu akşam gala akşamıydı. Seyircimizin önünde oynuyorduk. Oyuncularımın performansı çok güzeldi teşekkür ederim. Bazı özel kişiler var bu galibiyeti onlara armağan ediyorum. Bugün Fenerbahçe için tarihi bir gündü. Bize bu ortamı yaratan ve sunan yönetim kurulumuz ve başkanımıza da çok teşekkür ediyorum. Aşçımızdan sağlık ekibimize kadar hepsine teşekkür ediyorum”

“Önemli bir sonuç elde ettik. Bir çok olayın içinden sıyrılmak ve sahanın içinde kalmamız gerekiyordu bunu başardık. Fenerbahçe duruşunun getirdiği özgüven ile şampiyon olduk. Camiamıza hayırlı olsun. Fenerbahçe güçlü bir takım. Böyle bir takımın aile gibi olduğunda neler başaracağını gördük. Kaldığımız yerden devam etmek istiyoruz. Çok iyi bir oyuncu grubuna sahibiz.”

BASIN TOPLANTISI

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, Kardemir Karabükspor’u 4-0 yenerek, bu sezon sahalarındaki son maçta taraftarlarına güzel bir galibiyetle veda ettiklerini söyledi.

Yanal, maçtan sonra düzenlenen basın toplantısında, bu akşam şampiyonluğun gala gecesi olduğunu belirterek, “Taraftarlarımızla sezonun veda maçıydı. Güzel bir oyunla veda ettik. Net bir skorla sahadan ayrıldık” dedi.

Şampiyonlukta oyuncularının çok büyük fedakarlığı olduğunu vurgulayan Ersun Yanal, şöyle devam etti:

“Onların bir sezon boyunca sarf ettikleri disiplin ve çaba, bize bu şampiyonluğu getirdi. Onları tebrik ediyorum. Bize bu ortamı yaratan ve sunan başkanımıza, yönetim kurulumuza teşekkür ediyorum. Sağlık ekibinden medya ekibimize kadar, aşçımızdan hizmetlimize kadar, bütün arkadaşlarımızın takım olma yolunda gösterdikleri çaba bizi destekledi ve takım olmamızda önemli rol oynadı. Onlara teşekkür ediyorum. Önemli bir sonuç elde ettik. Birçok olayın içinden sıyrılmak ve sahada kalmak gerekiyordu. Onu başardık. Fenerbahçeli duruşundan kaynaklanan öz güvenle bu seneyi şampiyon bitirdik.”

“Tarihin anlatacağı bir şampiyonluk oldu”

Yanal, “Gelecek sene nasıl bir Fenerbahçe planlıyorsunuz?” sorusu üzerine, şunları söyledi:

“Fenerbahçe şu anda birçok yerde mücadelesini devam ettiriyor. Umarım önümüzdeki sezon Avrupa kupalarına katılırız. Fenerbahçe’nin, tüm camianın birleşerek önümüzdeki yıl kaldığı yerden devam etmesini diliyorum. Fenerbahçe çok güçlü bir takım. Bu güçlü takımın birlikte olduğunda, bir aile bütünlüğünde olduğunda neler yapabileceğini çok net bir şekilde gördük. Çok güzel bir şampiyonluk aldık. Herkesin, tarihin anlatacağı bir şampiyonluk oldu. Bunu devam ettirmek Fenerbahçe’nin, hepimizin en büyük hedefi olacaktır. Kaldığımız yerden mutlaka devam ettirmemiz gerekiyor. Çok iyi bir oyuncu grubuna sahibiz. Çok düzgün, karakterli, çok ahlaklı oyuncular var. Onlarla önümüzdeki dönemde de Fenerbahçe yine ipi göğüsleyecek.”

Yayınlanma Tarihi:22:37,