SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Azerbaycan’da düzenlenen Avrupa Tekvando Şampiyonası’nda altın madalya kazanan milli sporcu Servet Tazegül, “Üst üste 5. kez Avrupa şampiyonu olarak tarihe geçmek istiyorum” dedi.

Milli tekvandocu Tazegül, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın resmi yayın organı GençlikSpor Dergisi’ne yaptığı açıklamada, Azerbaycan’ın başkenti Bakü’deki Avrupa şampiyonası boyunca oldukça çekişmeli müsabakalara çıktığını belirtti.

Şampiyonada altın madalya kazandığı için çok mutlu olduğunu belirten Tazegül, “Üst üste 4. kez madalya kürsüsünün en üst basamağında yer aldım. Avrupa şampiyonası tarihinde en fazla altın madalya kazanan sporcu, toplamda 5 kez bu başarıya ulaştı. Dolayısıyla hedefime bir adım daha yaklaştım. Henüz 25 yaşındayım ve üst üste 5. kez Avrupa şampiyonu olarak tarihe geçmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

Geçen yıl talihsiz sakatlıklar yaşadığına dikkati çeken olimpiyat şampiyonu milli sporcu, şöyle devam etti:

“Akdeniz Oyunları’nda ve dünya şampiyonasında maalesef altın madalya alamadım. Kötü bir sezon geçirdim. Yavaş yavaş toparlanıyorum. Şu anda yüzde 100 anlamda performansımı yakalayamadım. Rakipler de artık eskisi gibi değil. Kendilerini zirvedeki sporcu karşısında taktiksel ve konsantrasyon olarak daha iyi hazırlıyorlar. Ancak her türlü zorluğa rağmen Bakü’den altın madalyayla ayrıldım.”