SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Melo, Demirören’in elini neden sıkmadı?

Ziraat Türkiye Kupası finali bitti, Eskişehirspor’u dize getiren Galatasaray mutlu sona ulaştı ve karşılaşmanın sonuyla birlikte en çok konuşulan isim Felipe Melo oldu...

Güncellenme: 09:45, 09/05/2014
Melo, Demirören’in elini neden sıkmadı?

Kazandıkları kupayı almak için protokol tribününe çıktıkları an Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören'in uzattığı eli sıkmayan Galatasaray'ın sambacısı, dönüş yolunda da bu kez kafilenin dilindeydi. Uçakta, Melo'nun bu hareketi konuşuluyordu.

Sambacı, kendisine protestoyla ilgili sorulara ise şu yanıtı verdi;

“ZORLA CEZA VERMEK İSTEDİLER”

Benim için sahada yaşanan sahada kalır. Ben her zaman böyle gördüm, böyle davrandım. Ayrıca, saha içinde bir olay varsa da bunun cezasını hakem verir. Ancak, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı beni Türkiye'den hatta kulübümden kovmaya kalktı. Sahada bir olay hakemin görüş alanı içindeyse cezayı o keser. Fenerbahçe ile oynadığımız derbinin ardından bana zorla ceza verilmek istendi. Ben böyle düşündüm ve düşünüyorum da. Oynanan maçlara her hafta bakalım, sahada neler yaşanıyor. Ben şimdi çıkıp, neden beni bu ülkeden kovmak isteyen birinin elini sıkayım. Etik Kurulu'na beni sevkettiler. Bunun da zorlama olduğunu hissediyorum.

Hürriyet

Yayınlanma Tarihi:08:28,