SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mancini futbolcuları şaşırttı

Fatih Terim’in ardından G.Saray yönetiminin hiç vakit kaybetmeden göreve getirdiği Roberto Mancini, şampiyonluğun F.Bahçe’ye kaptırıldığı sezonda Ziraat Türkiye Kupası’nı kazanarak bir nebze olsun rahat nefes aldı...
Sezon içinde takıma oynattığı futbol eleştirilen, oyuncularla kötü diyaloglar kurduğu iddia edilen ve hakkında “Sezon sonunda gönderilecek” sesleri iyice yükselen İtalyan teknik adamın, kupa seremonisinde ve röportajlarda yüzünden gülücük eksik olmuyordu.
Soğukkanlı tavırlarıyla tanıdığımız Mancini, soyunma odasında futbolcularını da şaşırttı.
Tepkilerden ve eleştirilerden dolayı Türkiye’de diken üstünde olan Mancini, öğrencilerine “Türkiye’ye geldim geleli en mutlu günüm bugün. Buradaki en güzel günümü yaşıyorum. Hepiniz çok iyi oynadınız, hepinize teşekkürler” ifadelerini kullandı.
Bu da İtalyan çalıştırıcının büyük bir yükten kurtulduğunun göstergesi oldu. Futbolcularıyla her zaman mesafeli olan Roberto Mancini, hiç yapmadığı bir şey daha yaptı ve oyuncularına tek tek sarılıp, öpüp ve tokalaşarak teşekkürlerini sundu.
AYSAL'DAN MANCİNİ'YE SMS F.Bahçe’ye kaptırılan lig şampiyonluğu ile sıkıntılı bir dönem yaşayan G.Saray Başkanı Ünal Aysal, cezalı olduğu için gidemediği Türkiye Kupası finali sonrası Roberto Mancini’yi cep telefonuna gönderdiği SMS’le kutladı.
Haftalardır koltuğu sallanan teknik adamı kazanılan kupadan dolayı tebrik eden başkan Aysal’ın, İtalyan hocadan Trabzon maçında da galip gelmelerini istediği ve kısa mesajında “Sizden lig ikinciliğini de bekliyorum. Bu hedefi de başaracağınıza inanıyorum” ifadelerini kullandığı öğrenildi.
Aysal’ın Şampiyonlar Ligi’ne direkt katılmaya her şeyden daha çok önem verdiği ve bu hedefin gerçekleşmesi durumunda Roberto Mancini ile yola devam kararı almayı planladığı da belirtildi.
Başkan Aysal, dün sabah kulübün resmi internet sitesinden de Roberto Mancini ve oyuncularını özel olarak kutladı.