SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Kupası, Euroleague şampiyonluğunun ardından Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'nde (TKBL) mutlu sona ulaşan Galatasaraylı kızların kaldırdığı son kupa diğerlerinden epey farklı…

Türkiye Basketbol Federasyonu'nun TKBL şampiyonu Galatasaray Odeabanklı kızlara verdiği kupanın üzerinde erkek desenlerinin bulunması şaşkınlık yarattı.

Kadın basketbolunun Türkiye'deki en önemli kupasının üzerinde erkek basketbolcu figürlerinin bulunmasına kimse bir anlam veremedi…

KIZLAR İLK ANDA ANLAYAMADI

Bu sezon kadın basketbolunda tarihe not düşen yarıştığı 3 kulvarda da mutlu sona ulaşan sarı kırmızılı kızlarının koleksiyonundaki son kupası tepki topladı.

Geçtiğimiz pazartesi günü final serisinin 5. maçında Abdi İpekçi Arena'da ezeli rakibi Fenerbahçe'yi 73-54 gibi farklı skorla mağlup ederek 3-2'ye getirdiği seriyle mutlu sona ulaşan Aslan Kızlar'a verilen TKBL Şampiyonluk Kupası üzerinde bulunan erkek figürleri görenleri şaşırttı. 14 yıllık şampiyonluk özlemini dindiren Galatasaray Odeabank'ta kupa sarhoşluğuyla skandal desene kimseler dikkat etmedi.

Daha sonra ortaya çıkan bu ayrıntıya sarı kırmızılı kızlar da şaşırırken, Galatasaray cephesinden konuyla ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

Hürriyet

Yayınlanma Tarihi:15:40,