SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ın transferini gerçekleştirmek için yoğun çaba harcadığı Diego Ribas’a takım arkadaşı Arda Turan olumlu referans verdi.

Arda, kendisine Beşiktaş ve İstanbul hakkındaki düşüncelerini soran Brezilyalı yıldıza, “Beşiktaş Türkiye’nin en büyük ve güzide kulüplerindin birisi. Orada top oynamak onurdur. Taraftarı da çok ateşli. İstanbul ise muhteşem, bana göre dünyanın en güzel şehirlerinden birisi. Teklifi kabul edersen pişman olmazsın” cevabını verdi. Diego’nun Arda’nın anlattıklarından sonra Beşiktaş’a gelmeye daha sıcak baktığı belirtildi.

4.5 MİLYON EURO’YA DÜŞTÜ

Öte yandan Diego’nun Beşiktaş’tan yıllık 5 milyon Euro istediği, yapılan pazarlıklar sonrasında 4.5 milyon Euro’ya kadar düştüğü öğrenildi. Tecrübeli futbolcu için yıllık 3.5 milyon Euro’luk bütçe ayıran siyah-beyazlıların ise bu rakamı daha aşağıya çekmek için görüşmeleri sürdürdüğü ifade edildi. Diego’ya İngiliz takımları Southampton ve Arsenal’in yanı sıra Brezilya’dan Santos’un da talip olduğu ancak en yüksek teklifi Beşiktaş’ın verdiği de bildirildi.

18 MAÇTA 2 GOLÜ VAR

Diego Ribas devre arasında kiralık geldiği A.Madrid’de 18 maçta forma giyip, iki kez rakip fileleri havalandırdı. Diego’nun kulübü Wolfsburg’la sözleşmesi sezon sonunda bitiyor.

Sabah