SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Burak Yılmaz’dan Fenerbahçe’ye darbe

Galatasaray'ın tecrübeli golcüsü Gençlerbirliğini'nin Fenerbahçe'nin de istediği yıldız futbolcusunu arayarak "Galatasaray'a gel" çağrısı yaptığı öğrenildi.

Güncellenme: 09:44, 09/05/2014
Burak Yılmaz’dan Fenerbahçe’ye darbe

Galatasaray maçından sonra Türkiye temsil haklarını elinde bulunduran Doğan Ercan'la birlikte İstanbul'da kalan Türk asıllı İsveçli futbolcu için ilk temas Sarı-Kırmızılı takım tarafından kuruldu. Galatasaray, Salih Dursun artı para karşılığı Jimmy Durmaz'ı transfer etmek istediklerini söyledi. Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav'a konuyla ilgili olarak bilgi verildi. İlhan Cavcav, 1 yıllık daha sözleşmesi olan Jimmy Durmaz için “Kesinlikle takas olmaz. 5 milyon euro istiyoruz” şeklinde konuştu.

FENERBAHÇE’DEN GENİŞ LİSTE

Uzun süredir Jimmy'yi isteyen Fenerbahçe de araya girdi. Serdar Kesimal, Stoch, Yobo, Holmen ya da Krasic'ten birinin karşılığında takas önerisinde bulundu. Ancak Cavcav'ın cevabı yine netti: 5 milyon euro. İsveç Milli Takımı'nda da oynayan Jimmy, yerli statüsüne sahip. Sol kanat ağırlıklı ama her iki kanatta da görev yapabiliyor. Bu nedenle Fenerbahçe, bir-iki gün içerisinde Gençlerbirliği'ni ikna etmek için birebir görüşmelere başlayacak.

KASIMPAŞA ÇOK İSTEKLİ

Bu parayı vermeyi kabul eden kulüp ise Kasımpaşa oldu. Lacivert-beyazlıların Jimmy Durmaz'ı almak için 5 milyon euroyu vermeye razı olduğu belirtiliyor. Gençlerbirliği'yle sözleşmesi 1 yıl daha devam eden genç futbolcu, kulübünden ayrılması durumunda büyük takımlardan birine gitmeyi arzu ediyor.

“BİZİM TAKIM DAHA İYİ”

Galatasaray maçı sonrası İstanbul'da 2 gün geçiren Jimmy Durmaz, bir mekanda Burak Yılmaz'la karşılaştı. Burak, Jimmy'ye Çok iyisin sen bizim takıma gel” şeklinde bir espiri yaptı, genç futbolcuysa aynı şekilde cevap verdi. Bizim takım daha iyi, sen bizim takıma gel”

Bugün

Yayınlanma Tarihi:08:35,