SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig’de sezonu şampiyon olarak noktalayan Fenerbahçe’de kaleci Volkan Demirel, NTV Spor’a açıklamalarda bulundu.

Volkan’ın açıklamalarından önemli satır başları şöyle:

“Bu sezonu şampiyonlukla taçlandırdığımız için mutluyuz.Bu şampiyonluk bu sezonun değil üç senenin şampiyonluğu diye düşünüyoruz. Demek ki Fenerbahçe takımı zaten her sene şampiyonluğa oynuyor. Gerçekten anlamının çok büyük olduğu bir şampiyonluk, taraftarımıza armağan ediyoruz. Tarih bunu yazacaktır. Bizim idmanlardaki durumlarımızı, aramızdaki bağı yakınımızdaki insanlar biliyor. Benim en unutamadığı maç deplasmandaki Trabzonspor maçı. Bana göre biz zaten o maçta şampiyon olduk. Fenerbahçe’nin oraya gidip adam gibi duruşu ve buraya gelişi Fenerbahçe’yi şampiyon ilan etmiştir. Trabzon’un stadında dört saat bekledik. O şartlar altında takım olarak nasıl vakit geçireceğimizi de çok iyi bildik.”

“AZİZ YILDIRIM’IN BENİM İÇİN YERİ AYRI” “Aziz Yıldırım’ın benim için yeri çok ayrı. Bizim için artık bir ailenin babası gibi. Hep yanımızda oldu. Ben olsam o kadar şeyi kaldıramazdım. O kadar dik duruyor ve kendine güveniyor ki… Biz de ona çok güveniyoruz. 2010-2011 sezonunun şampiyonu olduğumuza inanıyoruz. Anamızın ak sütü gibi helal olduğunu biliyoruz.”

“ŞAMPİYONLAR LİGİ’NE GİTMEK İSTERİZ” “Tabii ki Şampiyonlar Ligi’ne gitmek isteriz ama bizim istemimizle olmuyor maalesef Malum süreçte yaşananlar nedeniyle…Bazı gelişmeler var. Seneye Fenerbahçe’nin Şampiyonlar Ligi’ne gidebileceğimize inanıyorum. Ama gitmesek de bizim ligimiz var.Ben üçüncü yıldızda vardım. İnşallah dördüncü yıldızda da olacağım.”

“BİZİM İÇİN ÖNEMLİ OLAN FENERBAHÇELİLİK” “Her sezon bir yarış var. Bu yarışta dört tane büyük var. Herkes mücadele edecek. Sonuçta bir takım kazanıyor. Biz artık kupaymış, şampiyonlukmuş bunları aştığımıza inanıyorum. Bizim için önemli olan Fenerbahçelilik.”

“FUTBOLDAN SONRA KULÜBE HİZMET ETMEK İSTİYORUM” “Çok hocayla çalıştım. Mesela Daum’la aramızda sorun olduğu söylenir ancak beni ilk kaleye alan da odur. Ben hepsine saygı duymuşumdur. Hedefler bitmez, her zaman yüksek kalmalı ki yerinizde kalmayasınız. Tabii ki hedeflerim var ama şu anda bedenim, kafam izin verdiği kadar Fenerbahçe kalesini korumak istiyorum. Ben futboldan sonra tekrar bu kulübe hizmet etmek istiyorum ama konumum ne olur buna karar verebilecek olan ben değilim.”

“FENERBAHÇELİ BİR AİLEDEN GELİYORUM” “Fenerbahçeli bir aileden geliyorum. Sülalemde varsa birkaç tane yanlış yola sapanlar olabilir ama ailemde herkes Fenerbahçeli. Ben de zaman zaman saha içinde kendimi kaybedip küfür edebiliyorum, söylemek istemediğim şeyler söyleyebiliyorum bu ekranlara da yansıyor. Ancak bu Fenerbahçeli olmamdan, taraftarın içinden gelmiş olmamdan kaynaklanıyor.”

“GALATASARAY-FENERBAHÇE MAÇLARI FARKLIDIR” “Galatasaray – Fenerbahçe maçları farklıdır. O maçlar yaklaştığında futbolcunun yemek yiyişi, oturup kalkması bile değişir. Derbi deplasmanlarına ben kendimi daha fazla motive ediyorum. Rakip taraftarlar daha fazla baskı yaptıkça ben de kendimi yükseltiyorum daha dik duruyorum. Ben normalde sakin bir insanım ama saha içinde futbolcu insanım, sinirlenebiliyorum. İyi, kötü eleştirilere açığım ama bazı sınırlar içerisinde… Bana karşı ağır konuşanlara da arar gerekli cevabı veririm. Ben böyleyim.”

FENERBAHÇE – GALATASARAY GERGİNLİĞİ “Bu gerginlik artık almış başını gidiyor. Bunu standartlara getirmenin artık bir yolu yok. Dış etkenler de çok. Türk insanının biraz da gaza geldiği malum. Her zaman biraz daha sağduyulu olmak lazım ama bizler de saha içerisinde tabi ki şartlar nedeniyle değişebiliyoruz.”

Yayınlanma Tarihi:15:46,