SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Nadal, Federer’den iyi”

Erkekler dünya sıralamasında zirveye kadar yükselmiş ABD'li eski tenisçi Andre Agassi, tarihin en iyi oyuncusunun Roger Federer değil, Rafael Nadal olduğunu iddia etti.

Güncellenme: 16:46, 08/05/2014
“Nadal, Federer’den iyi”

Kariyerinde 17 “grand slam” şampiyonluğu bulunan İsviçreli Roger Federer ile 13 “grand slam” şampiyonluğu bulunan Rafael Nadal’dan hangisinin en iyi olduğu tartışmasına, aktif tenis hayatına 2006’da nokta koyan Andre Agassi de katıldı.

8 “grand slam” zaferi yaşayan Agassi, Singapur gazetesi Straits Times’a yaptığı açıklamada, şampiyonluk sayısının en iyiyi belirlemede ölçü kabul edilemeyeceğini belirterek, “Nadal’ı 1, Federer’i 2 numaraya koyardım. Çünkü Federer, öne çıktığı dönemde Andy Roddick ve Lleyton Hewitt ile rekabet ediyordu. Nadal ise ‘tenisin altın çağı’ denebilecek bir zamanda Federer, Novak Djokovic ve Andy Murray ile mücadele etti. Şu ana kadar her ne başardıysa bu dönemde yaptı ve daha da ilerleme potansiyeli var” ifadelerini kullandı.

Agassi, Federer ile yaptığı 35 karşılaşmanın 25’inden galip ayrılan Nadal’ın Avustralya Açık dışındaki “grand slam” turnuvalarını en az 2 kez kazandığını da hatırlatarak, “Bana göre önemli olan şu ana kadar başardıkları ve bunların hepsini Federer’in zirvede olduğu yıllarda gerçekleştirdi” değerlendirmesini yaptı.