SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Formula 1 sezonuna harika bir başlangıç yaparak dört yarışı da kazanan Mercedes takımının icra direktörü Toto Wolff, şampiyonada kendilerini en fazla zorlayacak takımın Ferrari olduğunu söyledi.

Toto Wolff, Autosport dergisine yaptığı açıklamada, 2014 Formula 1 Dünya Şampiyonası’ndaki rakipleri Ferrari ve Red Bull-Renault’nun, sezon başına göre dikkate değer bir aşama kaydettiğini belirterek, 11 Mayıs’ta düzenlenecek sezonun beşinci yarışı İspanya Grand Prix’sinin daha zor geçeceğini ve mücadelenin tüm ekipler için iyi bir karşılaştırma fırsatı olacağını ifade etti.

Avusturyalı yönetici, şampiyonada Mercedes’i en fazla zorlayacak takımın, ilk dört yarış sonunda yalnızca bir kez podyuma çıkan (Fernando Alonso Çin Grand Prix’sinde 3. oldu) Ferrari olduğunu ifade etti.

Wolff, şunları kaydetti:

“Bence en önemli rakibimiz Ferrari. Bizim gibi her şeye sahip olan tek takım: otomobil, aktarma organları, kendi olanaklarıyla üretim. Ayrıca her şeyi başarma potansiyeline sahip ve gerçek bir yarış canavarı olan Alonso’yu da göz önünde bulundurmak lazım.”

Yayınlanma Tarihi:17:05,