SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaraylı Burak Yılmaz, futbolu sarı kırmızılı takımda bırakmak istediğini söyledi. Burak, gönüllerinin Şampiyonlar Ligi’nde final oynayacak Arda ile beraber olduğunu da kaydetti.

Galatasaray Yönetimi, Burak Yılmaz’ın 3 yıllık olan sözleşmesini 2 yıl daha uzatmak istiyor. Sarı kırmızılı futbolcu, Türkiye Kupası finali sonrasında bu konudaki soruya net yanıt vermedi ama futbolu Galatasaray’da bıramak istediğinin altını çizdi.

“Bununla alakalı ilk açıklamayı benim değil yönetimimizin yapması daha doğru olur” diyen golcü oyuncu kendisini doğru oynayan, iyi oynayan, iyi oynamasa da niyetini belli eden, mücadelesini veren bir oyuncu olarak tanımladı. Burak bu konudaki sözlerini “Ben futbolu Galatasaray'da noktalamak istiyorum” diye tamamladı.

Burak Yılmaz, eski takım arkadaşı Arda Turan’ın Atletico Madrid forması ile Şampiyonlar Ligi finaline yükselmesini de değerlendirdi: “Kalbimiz, dualarımız onunla birlikte. Sürekli konuşuyoruz onunla. Ligde puan kaybı yaşamalarına üzüldü. Bugün de bizimle birlikte sevindi, aradı, tebrik etti. Gönlümüz onunla birlikte…”

Burak’ın mikrofonlara açıklama yaptığı sırada, Selçuk İnan’ın şapkasını başından alması ise gülüşmelere neden oldu…

Ntvspor

Yayınlanma Tarihi:11:01,