SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Balıkesirspor’da 15 Mayıs’ta yapılacak olağan genel kurul toplantısı öncesi, kulübün eski yöneticilerinden Dr. Feyyaz Çiftçi başkanlığa aday olduğunu açıkladı.

Çiftçi, düzenlediği basın toplantısında, takımın güçlü bir yönetime sahip olması gerektiğini söyledi.

Başkanlığa aday olduğunu açıklayan Çiftçi, ”Balıkesirspor’un Süper Lig’de kalıcı olması lazım. Güçlü bir yönetim şart. Kendi tesislerinde kiracı olan Balıkesirspor’un maalesef bugün dikili bir ağacı bile yok. Bunun için yönetime talibiz” dedi.

Balıkesirspor’un kendi tesislerinde belediyenin kiracısı olduğunu vurgulayan Çiftçi, ”Otobüsleri belediyeden gelir, kulüpte çalışanların birçoğu maaşını belediyeden alır. Çimlerin bakımını belediye yapar. Yemeğini, iaşesi, kuru fasulyesinden nohuta, odunundan kömürüne kadar belediyeden gelir. Balıkesirspor bugün maalesef kendi ayakları üzerinde durması mümkün olmayan bir kulüptür” ifadesini kullandı.

Takımın sportif anlamda belli bir seviyeye geldiğini, fakat kurumsallaşma ve ekonomik anlamda istenilen noktada olmadığını savunan Çiftçi, şöyle devam etti:

”Balıkesirspor’un Avrupa kupalarını zorlayan bir kulüp olmasını istiyoruz. Allah korusun küme de düşebilir ama ayaklarının üzerine düşmesi lazım, sırt üstü değil. Ayağa kalkabilmelidir. Bu takımın 390 üyesi olmaz. Yeni üye kayıtları yapılıp üyelerin güncellenmesi lazım. Balıkesirspor’un 5 bin tane üyesi olur. Süper Lig’e çıkmasında katkısı olan tarihinde kim varsa hepsinden Allah razı olsun. Bir rüyadayız şu anda, Süper Lig’deyiz. Rüyadan uyanıp bu kongreyi 15 Mayıs’ta toplayalım, tek liste ile çıkalım, kongreyi yapalım. Balıkesirspor yönetimi belli olsun bir an önce icraata başlasın.”