SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yıldırım hastanede olayları öğrenince…

Abdi İpekçi Spor Salonu’nda yaşananlardan ötürü takımı sahadan çekmek isteyen Selim Kosif, Aziz Yıldırım'a ulaşamadım. Yıldırım ise sonrasında 'Takımı keşke çekseydiniz’ ifadesini kullandı.

Güncellenme: 08:09, 07/05/2014
Yıldırım hastanede olayları öğrenince…

Galatasaray Odeabank ile Fenerbahçe bayan basketbol takımları arasında oynanan final maçında yaşanan olaylar gündeme damgasını vurdu.

Sarı-lacivertli kulüp, Galatasaray Yönetimi'ni topa tutarken, yönetici Selim Kosif sert ifadeler kullandı. Aynı zamanda Bayan Basketbol Şube Sorumlusu olan Kosif, “Takımı sahadan çekmeyi düşündük ama Başkan Yıldırım hastanede olduğu için kendisine ulaşamadık. Geceyarısı hasteneden çıktığında olayları öğrendi ve ‘keşke takımı çekseydiniz' dedi” ifadelerini kullandı.

Kosif, maç öncesi Galatasaraylı bazı dostlarının kendisini arayarak maça gitmemeleri konusunda uyardıklarını da belirtti. Sarı-lacivertli yönetici ‘şike' diyenlerin gerçek şikeyi federasyonu ele geçirerek yaptıklarını ileri sürerek, “Açıkcası Galatasaray'da bu kadar kalitesiz yöneticilerin olduğunu düşünmüyordum” dedi. İşte Kosif'in açıklamaları…

SAKIN GİTMEYİN

“Maç öncesi bazı Galatasaraylı dostlarımız ve arkadaşlarımız beni ve arkadaşlarımı aradılar. ‘Pislik yapacaklar. Maça gitmeyin' diyerek bize uyarıda bulundular. Evvelden hazırlanmışlar. Kapıda önce yöneticimiz İsfendiyar Zülfikari'yi içeri almak istemediler. Sonra korumamızı. Zaten tek koruma ile gelmiştik. Bir ara bu olaydan sonra geri dönmeyi de düşündük ama takımı yalnız bırakmak istemedik. Biz 8 kişi gittik. Protokolde bize 10 kişilik yer vermek zorundalar. Bunun cezası sadece 1500 lira. Ardından yukarıda bir tribüne çıkardılar. Burada taraftarın içinden geçirdiler. Bunu bilerek yaptılar. Taraftarın her türlü hakaretine ve tepkisine bizi maruz bıraktılar. Yerimizden kımıldayamadık.

TUVALETE GİDEMEDİK

Bir arkadaşımız tuvalete gitmek istedi ama güvenlik ‘riskli olur' dedi. Tek bir yöneticiye izin vermediler. Ancak devre arası toplu olarak inebildik. Zaten burada da yumruk olayı gerçekleşti. Mahmut Uslu'nun kulağında işitme kaybı yaşandı. Kendisi bu kişiyle ilgili olarak şikayetçi oldu. Daha sonra bazı Galatasaraylılar özür dilese de bunu kabul etmemiz mümkün değildi. Hakan Dinçay'ın kaşı yarıldı, gelen çakmaktan dolayı. Taş atıldı. Piller atıldı. Sürekli tükürüklere maruz kaldık. Dönüp tek kelime etmedik taraftara.

Öyle bir atmosfer vardı ki erkek takımları bile zor çıkardı sahaya. O yüzden kadın sporcularımızın bu ortamda yaşadıkları çok daha zordu. Bu olaylar karşısında takımı sahadan çekmeyi düşündük. Ancak Başkan, hastanede idi. Telefonu kapalıydı. Şekeri vardı. Rahatsızlandığı için gün boyu hastanede kaldı. Ancak gece yarısı hastaneden çıkabildi. Kendisi aslında maça gitmeyi düşünüyordu. Sonuçta final maçı. Ama rahatsızlanıp hastaneye kaldırıldığı için gidemedi.

Olayları öğrendiğinde bize ‘Keşke takımı çekseydiniz' diyerek olaylara duyduğu tepkiyi gösterdi. Çünkü ortada bir spor müsabakası kalmamıştı. Ancak biz Başkan olmadan böyle bir karar alamazdık.”

Milliyet