SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye’nin maçları kapalı gişe!

Türkiye'nin de yer aldığı C Grubu maçlarının oynanacağı, İspanya'nın Bilbao kentindeki maçların biletleri satışa çıktığı gün bitti.

Güncellenme: 10:55, 07/05/2014
Türkiye’nin maçları kapalı gişe!

İspanya’nın evsahipliğinde düzenlenecek 2014 Dünya Basketbol Kupası’nda, C Grubu’nda yer alan Türkiye’nin de grup maçlarını oynayacağı Bilbao kentindeki maçların biletleri, satışa çıktığı gün tükendi.

Uluslararası Basketbol Federasyonları Birliği’nin (FIBA) 30 Ağustos-14 Eylül tarihlerinde düzenleyeceği kupanın biletlerine, Bilbaolu basketbolseverler yoğun ilgi gösterdi. Türkiye’nin yer aldığı C Grubu maçlarının oynanacağı kentte pazartesi günü satışa çıkan biletler, bir gün içinde bitti.

16 bin seyirci kapasiteli Bizkaia Arena’da oynanacak maçların biletleri 24 ila 165 avro arasında satılırken, Bilbaoluların maçlara bu kadar ilgi gösterme nedeninin, kupanın favorisi ABD’nin, maçlarını bu kentte oynayacak olması şeklinde açıklandı.

Diğer grup maçlarının oynanacağı Granada, Sevilla ve Büyük Kanarya ile final serisinin oynanacağı Barcelona ve Madrid’de ise bilet satışlarının devam ettiği, ancak bu kentlerde Bilbao’daki ilginin görülmediği belirtildi.

Türkiye, C Grubu’nda ABD, Yeni Zelanda, Dominik Cumhuriyeti, Ukrayna ve Finlandiya ile mücadele edecek.