SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Suarez hakkında bilmedikleriniz

Luis Suarez'in şu ana kadar elde ettiği ilginç rekor ve rakamlar

Profesyonel Futbolcular Derneği Ödülü'nü kazanan ilk Avrupa vatandaşı olmayan futbolcu Ödülün 30 yıllık tarihinde Luis Suarez'den başka Avrupa Birliği vatandaşı olmamasına rağmen bu ödülü kazanabilmiş başka bir futbolcu yok. Suarez, 2006 yılından bu yana ödülü kazanan ilk Liverpool'lu oldu. 2006 yılında bu ödülü en son Steven Gerrard kazanmıştı. Uruguay'lı golcü bu ödülü kazanan 6. Liverpool oyuncusu.
Bir ayda en çok gol atan futbolcu Luis Suarez'in 2013 Aralık ayında attığı 10 gol bir Premier Lig rekoru.
Liverpool formasıyla 6 defa hat-trick yapan ilk futbolcu Norwich City'e toplamda 12 golü bulunan Luis Suarez, bu alanda da bir rekorun sahibi. Premier Lig'de bir takıma en çok gol atan oyuncu.
EA Sports Bireysel Performans içeriğinde en yüksek puan Liverpool'un Uruguay'lı gol makinası Luis Suarez, Premier Lig'in resmi oyuncu içeriği olan EA Sports Bireysel Performans içeriğinde 30 gol 12 asiste ulaştığı için ilk sırada yer alıyor.
Premier Lig'de 1 sezon içerisinde en çok gol atan oyuncu olmasına sadece 1 gol kaldı Luis Suarez eğer 1 gol daha atarsa Alan Shearer ve Cristiano Ronaldo gibi 31 gole ulaşıp, bir sezonda en çok gol atan 3. oyuncu olma şansını yakalayacak, eğer iki gol atarsa bu iki oyuncuyu da geride bırakmış olacak.
Formasını giyip evinin bahçesinde kızıyla futbol oynayan bir golcü Bu bir istatistik değil belki ama gerçek bir olay. Suarez Liverpool formasını ve şortunu giyip evinin bahçesinde kızıyla futbol oynayarak vakit geçiriyor.