SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İspanya’da La Liga takımlarından Malaga’yı çalıştıran Schuster, Bild gazetesine yaptığı açıklamada, Eintracht Frankfurt ile sözleşme imzalamak istediği teknik direktörler arasında olduğunu ifade etti.

Kendisinin de Eintracht Frankfurt’u çalıştırmak istediğini ifade eden Schuster, Malaga ile İspanya Ligi’ni 10. sırada tamamlaması durumunda sözleşmesinin otomatik olarak uzayacağını, bunun için oynayacakları iki maçı da kazanmaları gerektiğini kaydetti.

Bunun olmaması durumunda sözleşmesinin feshedilebileceğini ifade eden Schuster, yeniden Bundesliga’da çalışmak ve Almanya’da yaşamak istediğini belirtti. ”Sarışın Melek” lakaplı Schuster, daha önce Getafe, Real Madrid ve Beşiktaş’ın aralarında bulunduğu birçok takımı çalıştırmıştı. Schuster’in çalıştırdığı Malaga takımı 13. sırada yer alıyor.

Eintracht Frankfurt’ta bu sezonun sonunda görevinden ayrılacak olan teknik direktörü Armin Veh’in yerine Schuster’in yanı sıra SC Paderborn’un teknik direktörü Andre Breitenreiter, Bayer Leverkusen’in teknik direktörü Sascha Lewandowski ve daha önce Chelsea’yi çalıştıran Roberto di Matteo ile görüşüldüğü ifade ediliyor.