SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Nereye gidiyoruz!

7 Mayıs 2014

SPORUMUZ her gün kan kaybetmeye devam ediyor. Dünya spora olan ilgisini her geçen gün artırırken, bizde yaşanan olaylar ise insanları iyice soğutmaya başladı.

GÜN geçmiyor ki yeni olumsuz bir olay gündeme damgasını vurmasın. Önceki gün Galatasaray-Fenerbahçe arasında oynanan kadınlar basketbol karşılaşmasında Mahmut Uslu'nun yaşadıkları inanılır gibi değildi. Tribünde en güvenli bir şekilde karşılaşmayı izlemesi gereken bir yönetici orada yumruklandı. Bu hiçbir şekilde kabul edilebilecek bir durum değil.

DAHA sen en üst düzeyde bir organizasyonda bile bu güvenliği sağlayamıyorsan eğer, varın alt ligleri siz düşünün. Bir de bu halimizle olimpiyatlara aday oluyoruz.

YAŞANAN bu olayda sadece bir takım taraftarını suçlamak yanlış olur. Birçok spor organizasyonunda bunların daha ağır olanlarını da gördük. Bu olumsuzluklarda en fazla suç maalesef bu işi körükleyen ve gerekli önlemi almayan yöneticilerindir. Halbuki bugün ona, yarın sana. Bu durum iyilikte de böyle, kötülükte de. Tabii ortada otoritede olmayınca herkes kendi yöntemiyle bu işi çözmeye çalışıyor.

KULÜP yöneticileri zaten bu kafayla bu sorunu çözemez. Çünkü onların işlerine gelmez. Bazıları bu kaostan ciddi bir şekilde nemalanıyor. İşte bu noktada federasyon ve kanunlar bir an önce devreye girmelidir. İhmali ve yanlışları olanlar ciddi bir şekilde cezalandırılmalıdır. Üstelik cezalar öylesine ağır ve caydırıcı olmalı ki; bir daha hiç kimse bu işlere teşebbüs etmesin.

YOKSA bizler hangi yöneticilerin koridorlarda kimlere neler söylediğini ve neler yaptığını çok iyi biliyoruz. Yani kısacası rüzgar eken, fırtına biçiyor. O yüzden herkes en kısa zamanda kendisine bir çeki düzen vermelidir.

Melo'ya biri ‘Dur' demeli

MELO her takımda olması gereken teknik özellikte ve hırsta bir oyuncu. Ancak disiplinsiz davranışları bu oyun karakterindeki bir futbolcuya hiç yakışmıyor. Bırakın yakışmamayı, yarın öylesine önemli bir maçta kırmızı kart görür ki, takımını ve kendisini çok zor durumda bırakabilir. Çünkü oynadığı maçların bir çoğunda kırmızı kartlık hareketleri var. Fakat sahada güçlü bir hakem olmayınca oyundan atılmıyor. Yoksa bazı maçlarda bırakın bir kırmızıyı, iki kırmızıyı bile hak ediyor.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek