SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Amkspor.com / DIŞ HABERLER

İspanya La Liga ekiplerinden Barcelona’nın Arjantinli yıldızı Lionel Messi, babası aracılığı ile yeni sözleşem görüşmelerine başladı. İki tarafın büyük ölçüde uzlaştığı görüşmelerde ilginç detaylar ortaya çıktı.

Görüşmelerin önceliği olan yıllık ücret konusunda neredeyse anlaşan Messi ve Barcelona, reklam gelirleri konusunda anlaşamıyor. Gelirlerin tamamını elinde bulunduran Arjantinli yıldız, Barcelona’nın pay isteğine sıcak bakmıyor. Yıllık 20 milyon Euro isteğinden vazgeçen Messi, 18 milyon Euro’yu kabul ediyor.

Messi ayrıca Kun Aguero’nun transfer edilmesini ve kaleci Pinto ile yeni sözleşme imzalanmasını da istiyor. 38 yaşındaki kaleci, Messi’nin takımdaki en yakın arkadaşı olarak biliniyor. Pinto ile sözleşme imzalamaya sıcak bakan Barcelona, Aguero transferini ise fazla pahalı bulduğu için yanaşmıyor. Messi, sözleşmesinde yer alan 250 milyon Euro serbest kalma maddesine de dokundurmuyor.

Barcelona’dan neredeyse kulübün anahtarını isteyen Messi’nin isteklerinin çoğu karşılanacak gibi görünüyor. Altyapısından yetiştirdiği yıldızı kaybetmek istemeyen Katalan ekibinin, Messi’nin sözleşmesine yıllık yüzde artışı maddesi koyarak reklam gelirlerinde yaşanan uzlaşmazlığı aşması bekleniyor.

Yayınlanma Tarihi:10:58,