SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Mersin halkından özür diliyorum’

Mersin Büyükşehir Belediyesi Başantrenörü Mete Babaoğlu, ligden düştükleri için oyuncuları ve kendi adına Mersin halkından özür diledi.

Güncellenme: 11:08, 17/07/2014
‘Mersin halkından özür diliyorum’

Babaoğlu, Galatasaray Liv Hospital maçı sonrası düzenlenen basın toplantısında, bu sezonun muhasabesini yaptıklarında suçun oyuncularda olmadığını düşündüğünü belirterek, yerel seçimin etkisiyle istedikleri takımı kuramadıklarını söyledi.

Başarı ve başarısızlıkta antrenör ile oyuncuların tek başına bir şey yapamayacağını vurgulayan Babaoğlu, “Camia olarak bütün olmak lazım. Oyuncularım ve kendim adına Mersin halkından özür diliyorum. Sezon başında bütçemiz yüzde 30 azaltıldı. Bu da Türk oyuncu rotasyonunu engelledi” dedi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanının değiştiğini anımsatan Babaoğlu, yeni yönetimin gelecek adına iyi düşünceleri olduğunu, takım için antrenman sahası yapımı konusunda şimdiden yer arayışları içinde bulunduğunu söyledi.

Babaoğlu, takımın başında kalıp kalmayacağının sorulması üzerine, “Daha önce iki kez 2. Lig’de takım çalıştırdım ve üst lige çıkardım. Yönetim isterse ve gerekli şartlar oluşursa olabilir. Kendimi Mersin’e karşı borçlu hissediyorum ve bu borcu ödemek isterim” diye konuştu.

GALATASARAY LİV HOSPİTAL CEPHESİ

Galatasaray Liv Hospital Başantrenörü Ergin Ataman ise ligde son zamanlarda az süre verdiği oyuncuları oynatmak istediğini belirterek, bu oyuncuların da iyi bir performans ortaya koyduğunu ve kazandıklarını söyledi.

Ataman, play-off maçlarının sezonun gerçeğini yansıtacağının altını çizerek, “Bugüne kadar Avrupa maçları nedeniyle ligde beklemediğimiz kadar mağlubiyet aldık. Artık Avrupa bittiğine göre tamamen play-off’a konsantre olacağız. Play-off’ta 8 takımın da şampiyonluk şansı var ve bu adaylardan en kuvvetlisi de biz olacağız” ifadesini kullandı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin ligden düşmesine üzüldüğünü anlatan Ataman, şansız bir sezon geçiren Mersin ekibinin yeniden Beko Basketbol Ligi’nde olmasını diledi.

Yayınlanma Tarihi:20:14,