SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig’de bitime üç hafta kala şampiyonluğunu ilan eden Fenerbahçe’nin yıldızı Dirk Kuyt, kendisini ilk kutlayanlardan birinin Wesley Sneijder olduğunu söyledi.

Şampiyon oldukları için çok mutlu olduğunu söyleyen Kuyt “Hollanda’da gerçekten çok yoğun şekilde tepkiler alıyorum, orada da büyük etkiler oldu şampiyonluk için. Sadece İstanbul’da değil, insanlar her yerde şampiyonluğumuzu kutluyor. Hollanda’da da birçok Türk vatandaşı var ve onlar da kutluyordu. Bu F.Bahçe’nin de ne kadar büyük olduğunun göstergesi. Sneijder gerçek bir profesyonel. Beni tebrik eden ilk kişilerden biri Sneijder oldu” dedi.

Cuma günü taraftarlarla buluşmak için sabırsızlandığını belirten Hollandalı yıldız “Şampiyonluğu kazanmak Fenerbahçe ailesi için çok özeldi. Tüm bu zorluklardan sonra savaşmaya devam ettik. Başkanımız da her zaman savaşmaya devam etti ve iyi yaptığı işi yapmaya devam etti. Bu şampiyonluk beraber geldi, hepimizin şampiyonluğuydu. Bu şampiyonluğu hak ettik. Fakat başkanımız, en çok o hak etti” şeklinde konuştu.

Takım oyunu sayesinde mutlu sona ulaştıklarını da sözlerine ekleyen Kuyt “Bizde bir Ronaldo, Messi çok sonuçta. Kadromuzdaki her oyuncu bu sezon çok önemliydi. Takımım için önemli olduğumu tabii ki düşünüyorum, her maçta oynadım. Ama diğer oyuncuların daha az önemli olduğu anlamına gelmiyor bu. Çok fazla sayıda hayal kırıklığı yaşamış oyuncumuz var. Antrenmanlarda iyi bir şekilde çalışmalarını sürdürdüler. Bir takım olmayı ortaya koyabilmek çok önemliydi” diyerek sözlerini tamamladı.

Yayınlanma Tarihi:17:18,