SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hikmet Karaman, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kayserispor’un Spor Toto Süper Lig’e veda etmesinden Kayserispor taraftarları gibi Kayseri Erciyesspor taraftarlarının da üzüntü duyduğunu belirtti.

Kayserispor’a tüm şehrin sahip çıkması gerektiğini dile getiren Karaman, şunları kaydetti:

“Kayserispor’un küme düşmesinden dolayı çok üzüntülüyüz. Çünkü Kayserispor şehrimizin diğer takımı. Yani biz bir taraftan Erciyesspor olarak aldığımız başarılı sonuçlara sevinirken, diğer taraftan da Kayserispor’un üzüntüsünü paylaşmak gerek. Yaklaşık 10 sene önce Kayserispor’un başındaydım. O takımın ligde kalması için o zaman İstiklal Savaşı gibi mücadele verdik. Taraftar da takımı destekleyince ligde kalmıştı.”

“ŞEHRİMİZİ TEK BAYRAK ALTINDA TOPLAYACAĞIZ”

Kayseri şehrinin ayrım yapmadan Kayseri Erciyesspor ve Kayserispor’un menfaatleri için bir araya gelmesi gerektiğine dikkati çeken Karaman, şöyle devam etti:

“Şehrin birleştirici olması lazım çünkü futbolda bu var. Birbirimize sahip çıkmamız gerekiyor. Kıskançlığı bırakmamız gerekiyor. Yarın siz de düşebilirsiniz o zaman size yardım edecek insanları ararsınız. Size de kimse yardım etmez. Mutlaka birileri bu durumdan ders çıkarmak zorunda. Eleştiri mutlaka olacak. Ortada bir acı varsa acıyı paylaşacağız, birleştirici olacağız. Şehrimizi tek bayrak altında toplayacağız. Başarı için ne gerekiyorsa birbirimize yardım edeceğiz.”

Kayserispor’un, ligin 32. haftasının sonunda matematiksel olarak bir alt lige düşmesi kesinleşmişti.