SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Manchester United’ın genç yeteneği Adnan Januzaj’ın, genç yaşta en çok gelire sahip futbolcu olduğu iddia edildi.

Belçikalı Januzaj’ın menajeri Dirk de Vriese, İngiltere basınına yaptığı açıklamada, sezon başında 18 yaşındayken Manchester United ile sözleşme yenileyen Januzaj’ın genç yaştaki oyuncular arasında dünyanın en fazla kazanan futbolcusu olduğunu savundu.

Bu sezon United ile 5 yıllık sözleşmeye imza atan Januzaj’ın kazancına ilişkin rakamsal verileri paylaşamayacağını belirten De Vriese, “Sadece Januzaj’ın dünyanın en çok kazanan genç oyuncusu olduğunu söyleyebilirim. Lionel Messi ve Cristiano Ronaldo’nun 18 yaşında imzaladığından daha iyi bir kontrata imza attı” dedi.

Adnan’la gurur duyduğunu ifade eden De Vriese, “Manchester United ile sözleşme imzalamadan önce Avrupa’nın neredeyse tüm büyük kulüpleri kapısında köle oldu. Özellilkle Paris Saint-Germain, onu hepsinden çok istedi. Adnan United’la sözleşmesine imza atmadan 5 dakika önce, PSG’nin Katarlı yatırımcıları, Januzaj’a çılgın bir sözleşme teklifinde bulunmuştu” şeklinde konuştu.

Bu sezon Manchester United’ta 37 maçta 5 gol ve 8 asistlik bir performans sergileyen Januzaj, farklı kökenlere sahip olması nedeniyle milli takım tercihini bir süreliğine ertelemiş ve Belçika adına oynamaya karar vermişti.