SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Altay Kulübü’nda 8 Haziran Pazar günü yapılacak genel kurulda başkan adaylığını daha önce açıklayan Murat Bora Dülger, “Güçlü, kararlı ve ilkeli bir yönetim kurulu ile kulübümüzü hızlı bir çıkış ivmesine kavuşturmayı hedefliyoruz” dedi.

Dülger, yaptığı açıklamada, kulüp eski başkanlarından Nafiz Zorlu, Erdinç Altınyeleklioğlu, Ahmet Taşpınar ve Mehmet Erdoğan’ın yanı sıra camianın önemli isimlerinden Kemal Zorlu ile bir araya geldiğini, yönetim kurulu listesini de şekillendirmeye başladığını belirtti. İlk olarak işadamı Mehmet Deniz Şimşek’i listesine kattığını bildiren Dülger, yönetim kurulu listesini 2 hafta içinde tamamlamayı planladığını kaydetti.

“Kalbi Altay ile çarpan herkesle yola çıkmaya hazırım” diyen Dülger, açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Güçlü, kararlı ve ilkeli bir yönetim kurulu ile kulübümüzü hızlı bir çıkış ivmesine kavuşturmayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda, aday yönetim kurulu listesi, sayın hocamız Turgut Uçar’ın ekibi ve Altayımızı PTT 1. Ligi’ne taşıyacak güçlü futbolcu kadrosunu şekillendiriyoruz. Bu ayın ikinci yarısında her şeyi önce kamuoyuyla, ardından üyelerimizle paylaşacağız. Bu, bir hizmet yarışı. Önce adaylığımızı açıkladık, şimdi ise sıra projelerimizde. Önümüzdeki günlerde bütçemizi, bunu oluşturacak kaynaklarımızı, yapacağımız tesisleri ve atacağımız altyapı adımlarını birer birer gözler önüne serip takdiri kongre üyelerimizin sağduyusuna bırakacağız. Altay’ın değerli kongre üyeleri, kulübümüz için en doğru kararı vereceklerdir.”