SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İngiltere Premier Ligi’nde Alex Ferguson’dan sonra takımın başına David Moyes’u getiren Manchester United, sezonu beklendiğinin altında bir çizgide geçirdi. İnişli çıkışlı bir grafik sergileyen David Moyes, hem taraftarın hem de İngiliz basının tepkileri üzerine görevden alındı. Bunun ardından takımın başına efsane futbolcu Ryan Giggs getirildi. Dün oynanan Hull City maçında, Giggs ve yardımcıları, sahaya 2 genç ismi sürdü: Tom Lawrence ve James Wilson.

Bu isimlerden James Wilson, Hull City’e karşı muhteşem oynadı ve ilk kez çıktığı bir A takımı maçında 2 gol birden atarak gecenin yıldızı oldu. 18 yaşında ve u18 takımından kadroya alınan genç santrfor, performansıyla parmak ısırttı. İlk kez 11’de çıkarak 2 gol birden atan İngiliz futbolcu, 64. dakikada yerini Robbin van Persie’ye bıraktı ve taraftarlardan büyük bir alkış aldı. Genç futbolcu, U21 Premier Ligi’nde çıktığı 9 maçta 7 gol, UEFA Gençlik Ligi’nde çıktığı 6 maçta ise 5 gol atarak A takım için adeta mesaj göndermişti.

TOM LAWRANCE ATAMASA DA…

Giggs’in sahaya sürdüğü bir diğer isim ise Thomas Morris Lawrence. Galler’li ve 20 yaşındaki forvet, gol atamasa da gelecek için umut veren bir performans ortaya koydu. Lawrence, James Wilson gibi ilk kez 11’de ve A takımında yer aldı.

GIGGS KENDİNİ OYUNA ALDI

David Moyes’un gönderilmesinin ardından takımın başına teknik direktör-futbolcu olarak geçen Ryan Giggs, 70. dakikada bir diğer genç futbolcu Tom Lawrence yerine kendisini oyuna dahil etti.

Fanatik