SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Şampiyonluktan da değerli!

6 Mayıs 2014

LİG lig olalı böylesine bir finiş görmedi… ŞAMPİYONLUK haftalar öncesinden belli. AMA şampiyonluktan daha önemli bir ikincilik mücadelesi var. ÇÜNKÜ şampiyon takım Avrupa Kupaları'nda Türkiye'yi temsil edemeyecek. İKİNCİ doğrudan Şampiyonlar Ligi'ne katılacak. 10 milyon euroyu hemen kasasına indirecek. SONRA her galibiyete, her beraberliğe para… GRUPTAN çıkarsa yine para… YARI finale çıksa ayrı prim… HELE finale kalsa, dünyaları götüreckler. YANİ anlatmak istediğim, şampiyon olan takımdan 5-10 kat daha fazla para girecek ikinci olan takımın kasasına. DOĞAL olarak Beşiktaş da, Galatasaray da ikinciliği istiyor. KIYASIYA bir kapışma var. BEŞİKTAŞ, Kasımpaşa engelini aşarken, Galatasaray da Gençlerbirliği'ni yenerek Şampiyonlar Ligi'ne doğrudan katılma umutlarını korudular. ÖNÜMÜZDEKİ hafta Beşiktaş, Elazığ deplasmanına gidiyor. GALATASARAY ise Trabzon'a… İKİ maç da çok zorlu geçecek. GALATASARAY'IN deplasman karnesi çok kötü. ELAZIĞ ise kümede kalmak için çırpınıyor. SON hafta Galatasaray, Kayseri Erciyes ile oynayacak, Beşiktaş, Gençlerbirliği'ni konuk edecek. İKİ takım da maçlarını kazanırsa mutlu sona ulaşan takım Galatasaray olacak. AMAAA, Trabzon bir azizlik yaparsa, bu defa Beşiktaş ikinciliği asla rakibine kaptırmaz. LİG ikinciliği adeta aslanın ağzında. LİG ikinciliği hiç bu kadar değerli olmamıştı. HA şampiyon olmuşsun, ha ikinci… BAKALIM şampiyonluk kadar değerli ikinciliği kim kucaklayacak? BEKLEYİP görelim.

Vazgeçin bu sevdadan

TÜRKİYE'DE e-bilet dönemi başlıyor. ARTIK maça girmek isteyen herkesin, önce kendisine bir passolig kartı alması gerekiyor. ZİRA, kartı olmayan maçlara giremeyecek. BU passolig kartı meselesi hangi sivri zekalının işi bilemiyorum ama hayatımda bu kadar saçma bir uygulama görmedim. ÖNCELİKLE passolig kartı almak için belli bir ücret edemek zorundasınız. DİYELİM ki, Galatasaraylı ya da Beşiktaşlısınız. VARSAYALIM o hafta takımınızın Balıkesirspor ile maçı var. İSTANBUL'A fazla uzak değil ya, hafta sonu arabanıza atlayıp Balıkesir'e gittiniz. CEBİNİZDE passolig kartı var. Misafir takım tribününe girmek istiyorsunuz. Giremezsiniz. ÇÜNKÜ Balıkesir'de maç izleyebilmek için Balıkesir Atatürk Stadı'na girebilmek için bir passolig kartı daha almanız gerekiyor. BEŞİKTAŞ seyircisi direniyor. İKİNCİLİK mücadelesi yapmalarına rağmen, kombinesi olanların dışında bir çok taraftar maçlara gitmiyor. FENERBAHÇE böyle bir uygulamanın dışında yer almak istediğini taa başından bu yana söylüyor ve almıyor. Keza Galatasaray seyircisinde de yavaş yavaş itiraz sesleri yükselmeye başladı. ANADOLU takımları zaten bu işe baştan karşı. EĞRİ oturup doğru konuşalım. BU kartlar hükümete yakınlığıyla bilinen Ahmet Çalık'ın bankasından alınıyor. Kartlardan alınan para da, o holdingin kasasına giriyor. YANİ mesele e-bilet meselesi değil. MESELE birilerine para kazandırma meselesi. ANLAŞILAN hükümet gazete ve televizyon işinden zarara uğrayan Çalık'ın kasasını doldurma kararı almış. O yüzden de passolig kartında ısrar ediyorlar. OLAY bu kadar basit.

Rize'yi asla düşürmezlermiş!

KAYSERİ ile Antalya küme düştü. SIRADA üçüncü takım var. ELAZIĞ mı olur, Çaykur Rize mi, Konya Torku mu, Gaziantep mi, yoksa Kayseri Erciyesspor mu? SPOR otoritelerine göre, Kayseri Erciyesspor ile Elazığspor düşmeye aday iki takım. ÇÜNKÜ bu hafta Rizespor, Kasımpaşa deplasmanına gidiyor. MUHTEMELEN deplasmanda bir puan bile alsa önemli bir avantaj elde edecek. İNSANLARIN ağzı torba değil ki büzesin. ÖYLE komplo teorileri üretiyorlar ki, eşeğin aklına karpuz kabuğu düşürüyorlar. YOK efendim, Kasımpaşa Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın takımıymış da, Rizespor'u düşürmezlermiş. DİYELİM ki, Kasımpaşa Rize-spor'u yendi. SON hafta Rizespor'un evinde Elazığspor'u yenecek gücü yoksa zaten küme düşsün. AMA ben Kasımpaşa'nın Rizespor'a yatacağı söylemlerine asla inanmıyorum, inanmak da istemiyorum. FAKAT önümüzdeki hafta çok şeyi belirler. RİZESPOR, Kasımpaşa'ya yenilir, Elazığ da kendi sahasında zor da olsa Beşiktaş'ı yenerse o zaman son hafta işler karışır.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek