SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İspanya televizyonu Spor TV’ye röportaj veren Portekizli yıldız Barcelonalı Neymar’ın dünyanın en iyi oyuncusu olabileceğini söyledi.

Bu sezon başında büyük umutlarla Santos’tan transfer edilen Neymar’ın en başlarda La Liga’ya adaptasyon sorunu yaşadığını söyleyen Ronaldo, ”En başlarda biraz uyum sorunu yaşadı. Ama hiç şüphem yok ki, dünyanın en iyi oyuncularından biri olabilecek potansiyeli var, hatta en iyisi’ olacak, bunu kanıtladığını düşünüyorum’ diye konuştu.

Her sezon kendisini geliştirdiği şeklinde bir görüşün olduğuna değinen 29 yaşındaki süper yıldız, ”Geçmiş sezonlardan farklı bir şey yapmıyorum, her zaman elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum. Gol atmaya ve takımıma fayda sağlamak için mücadele ediyorum” şeklinde konuştu.

Ülkesi Portekiz’in Dünya Kupası’ndaki şansına da değinen Ronaldo, ‘Bence en zor grupta yer alıyoruz. Favori değiliz, karışık bir gruptayız. İlk olarak Almanya’ya karşı büyük bir maçımız var, sonra Gana ve Amerika maçları var. Dünya Kupası’nda adım adım düşünmelisiniz” ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:22:48,