SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Rakibimiz eksiklerimizi gösterdi”

Beko Basketbol Ligi'nde normal sezonun son haftasında Torku Konya Selçuk Üniversitesi'ni 79-72 yenen Anadolu Efes'in başantrenörü Vaggelis Aggelou, play-off öncesinde iddiası bulunmayan rakiplerinin sergilediği iyi oyunla kendilerine eksiklerini gösterdiğini söyledi.

Güncellenme: 11:08, 17/07/2014
“Rakibimiz eksiklerimizi gösterdi”

Aggelou, Abdi İpekçi Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında, ilk yarıda sakatlanan Birkan Batuk’tan yoksun oynamak zorunda kaldıklarını belirterek, “Rakibimiz bugün gayet iyi oynadı. Play-off maçlarından önce eksiklerimizi gösterdi. Son topa kadar savaştılar” dedi.

Sakatlıkları bulunan oyuncuların durumu hakkında bilgi veren Yunan başantrenör, “Kerem Gönlüm, bu maçta oynayabilirdi ama kendisini riske atmadık. Vasileiadis’in de dizinde küçük bir problem var. O da play-off maçlarına yetişecek. Bundan sonra play-off karşılaşmalarına en iyi şekilde hazırlanmaya başlayacağız” diye konuştu.

Lacivert-beyazlı basketbolcu Deniz Kılıçlı da maçın beklemedikleri şekilde sert geçtiğini anlatarak, “Rakip takım, çok iyi oynadı. Eksik oyuncularımıza rağmen, iyi mücadele ettiğimizi düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Torku Konya Selçuk Üniversitesi Başantrenörü Aziz Bekir ise Anadolu Efes’e karşı çok iyi oynadıklarını aktararak, “Bizim açımızdan güzel bir maç oldu” şeklinde görüş belirtti.

Konuk ekip oyuncularından Cem Coşkun ise “Ligde kalmayı geçen hafta garantilediğimiz için rahat oynadık. Sakat oyuncularımız nedeniyle rotasyon sıkıntımız vardı ve bundan dolayı maçın sonunu getiremedik ve mağlup olduk” şeklinde konuştu.

Yayınlanma Tarihi:22:39,