SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bu sezon PTT 1. Lig’de normal sezonu topladığı 71 puanla 3. sırada tamamlayan ve play-off maçlarına katılma hakkı kazanan mor-beyazlılar, rakip fileleri 57 defa havalandırırken, kalesinde ise 30 gol gördü.

Ligin en az gol yiyen takımı olarak normal sezonu tamamlayan Orduspor’da kaleci antrenörü Mustafa Döngez, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ortaya çıkan tablonun hem kalecilerin başarısı hem de defansın ortaya koyduğu üstün oyun sonucu oluştuğunu söyledi.

Sezon başından bu yana işi her zaman sıkı tutmaya çalıştıklarını anlatan Döngez, şunları kaydetti:

“Disiplinli ve özverili çalışmamızın meyvelerini aldık. Bu başarıyı açıkçası bekliyorduk. Kısıtlı imkanlarla ligde mücadele ettiğimiz ortada. Ayrıca bazı kalecilerimizin yaşadığı ciddi sakatlıklar oldu ancak her şeye rağmen ligin en az gol yiyen takımı olduğumuz için mutluyuz. Biz antrenmanlarda eğlenerek çalışmayı öğrendik. Hem eğleniyoruz hem de çalışıyoruz. Kalecilerim ne istediğimi çok iyi biliyor. Çalıştığımız bir pozisyonun maç esnasında yaşanmaması olasılığı yok. Mutlaka oyuncularımız o pozisyonla karşılaşıyor. Durum böyle olunca da başarı geliyor.”

Döngez, performanslarını play-off maçlarında da koruyarak Süper Lig’e çıkan üçüncü takım olacaklarını ifade etti.