SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Finlandiya’da düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası’nda altın madalya kazanan milli güreşçi Taha Akgül ile Avrupa ikincisi olan Cenk İldem ve Servet Coşkun, memleketleri Sivas’ta davul-zurna eşliğinde karşılandı.

Sivas Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Salim Kılıç ile yakınları ve vatandaşlar tarafından Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü önünde karşılanan güreşçiler Akgül, İldem ve Coşkun, araç konvoyu eşliğinde kent merkezine geldi. Güreşçiler, Cumhuriyet Meydanı’nda vatandaşlarla halay çekti.

Finlandiya’da 1-6 Nisan tarihlerinde düzenlenen şampiyonada 125 kilo serbestte altın madalya kazanarak üst üste üçüncü kez Avrupa şampiyonu olan milli güreşçi Taha Akgül, burada basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Avrupa Güreş Şampiyonası’nın ardından ilk kez memleketine geldiğini söyledi.

Cenk İldem ve Servet Coşkun ile büyüdüğünü, Sivas Güreş Eğitim Merkezi’nde yetiştiklerini belirten Akgül, “Memleketimizde coşkulu bir şekilde karşılandık. Yağmurlu havada bizleri karşılayan herkesten Allah razı olsun. Bundan sonraki şampiyonalarda onları daha iyi temsil edip Sivas’a dünya ve olimpiyat şampiyonlukları getirmeye çalışacağız” dedi.

Milli güreşçi Servet Coşkun ise katıldığı ilk Avrupa Şampiyonası’nda ikinci olduğunu ifade ederek, “Milli takıma 3 Sivaslı girdik ve 3 madalyayla çıktık, bu yüzde 100 başarı demektir. Bundan sonraki hedefimiz ise hem Sivasımız hem de ülkemiz için en iyi madalyaları kazanmak” diye konuştu.

Avrupa ikincisi Cenk İldem de Sivas’ın tarih boyunca hem güreşe hem de güreşçilere destek veren bir il olduğunu dile getirdi. Avrupa şampiyonasından madalyalarla Sivas’a döndükleri için mutlu olduklarını belirten İldem, “Sivas halkı her zaman güreşçinin yanında oluyor. Biz de onlar için ne yapsak azdır. İnşallah Dünya Şampiyonası’ndan da madalyalarla dönmek istiyoruz” dedi.

Yayınlanma Tarihi:17:38,