SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Abdi İpekçi Spor Salonu’nda Galatasaray Odeabank’ın Fenerbahçe’yi 73-54 yendiği final serisi son maçının ardından açıklamalarda bulunan sarı-kırmızılı teknik heyet, oyuncu ve idareciler, yaşadıkları mutluluğu dile getirdi.

Galatasaray Odeabank Başantrenörü Ekrem Memnun, başarıdan dolayı oyuncularını kutlayarak, “Lig şampiyonluğunu kazandığımız için gerçekten çok mutluyuz. Mükemmel bir sezon geçirdik. Bu şampiyonluk bütün camiamıza hayırlı olsun. Buraya gelip bizi destekleyen herkesin ayağına, yüreğine sağlık” dedi.

Sarı-kırmızılı takımın menajeri Müge Erdem de yaşadıkları mutluluktan dolayı söyleyecek söz bulamadığını belirterek, “Herkesin eline sağlık. Salonda muhteşem bir taraftar desteği vardı. Takımımız tüm bireyleriyle bu başarıyı hak etti. Gerçekten çok çalıştık, çok istedik ve hedefimize ulaştık” ifadelerini kullandı.

Galatasaray Odebank oyuncularından Şebnem Kimyacıoğlu ise “Uzun senelerdir kazanmak istediğimiz kupayı, bu sene kaldırdık. Böyle bir taraftar önünde bunu gerçekleştirdiğimiz için o kadar mutluyuz ki. İnanılmaz bir duygu” değerlendirmesinde bulundu.

Kelsey Bone da şunları söyledi:

“Gerçekten bir tarih yazdık ve çok mutluyum. Bu sezonu 3 kupayla tamamladık. Sezona başlarken de hedefimiz buydu ve gerçekleştirdik. Gerçekten çok ağır çalıştık. Son iki maçta kaybettik ama burada kazanacağımızı biliyorduk. Ayrıca, bir basketbol maçında böyle bir taraftarı hiç görmemiştim. Bu benim hayatımda bir ilk oldu ve çok özeldi.”

Yönetici görüşleri

Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu üyeleri de maçın ardından açıklamalarda bulundu.

Sarı-kırmızılı kulübün ikinci başkanı Özkan Olcay, “Galatasaraylılar olarak büyük bir mutluluk duyuyoruz. Böyle bir şampiyonluğa çok ihtiyacımız vardı. Kızlarımızı yürekten kutluyoruz” dedi.

Yönetim kurulu üyelerinden Necati Demirkol da basketbolda bu sezon altın çağlarını yaşadıklarını söyleyerek, “Kızlarımız bu sene, önce Türkiye’ye gelebilecek en büyük kupayı, Avrupa şampiyonluğunu getirdiler. Onlardan burada da çok güzel bir final bekliyordum. Serinin dördüncü maçında da zaferi hak etmiştik ama oradaki saha şartları ve ambiyans nedeniyle olmadı. Olmamasında da bir hayır olduğunu söylemiştim. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Galatasaray adına çok güzel seneler bizi bekliyor” diye konuştu.

Sarı-kırmızılı yöneticilerden Sedat Doğan ise başkan Ünal Aysal’la tüm kulvarlarda başarı hedefi koyduklarını aktararak, “Kızlarımızla gurur duyuyoruz. Önce Avrupa başarısı geldi, sonra da lig şampiyonluğu. Ama Fenerbahçe’yi yenerek kazanmış olmak, bizi ayrıca daha büyük bir mutluluğa sevk etti” ifadelerini kullandı.

Şükrü Ergün de “Şampiyonluğu Fenerbahçe’ye karşı kazanmış olmak, ayrı bir zevk. Avrupa şampiyonluğunu da Fenerbahçe’ye karşı kazanmıştık. Mutluluktan konuşacak durumda değilim. Bulutların üzerindeyim” dedi.

Galatasaray Kulübü İcra Kurulu Başkanı Lutfi Arıboğan ise Galatasaray Odeabank takımını şampiyonluğundan dolayı tebrik ederek, “Harika bir sezon geçirdiler. Fenerbahçe’yi de tebrik ediyorum. Birçok defa Avrupa’da, ligde, kupada karşılaştık. Sahada hep sportmence mücadeleler oldu. Bizim takımımız bu sene daha başarılıydı. Oyuncularımızı tebrik etmekten yorulduk” şeklinde konuştu.