SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Eto’o yöneticileri ikiye böldü

Beşiktaş forvet arayışlarına devam ederken, olası transfer adaylarından Chelsea'nin Kamerunlu forveti Samuel Eto'o yönetimi ikiye böldü.

Güncellenme: 08:58, 06/05/2014
Eto’o yöneticileri ikiye böldü

Yeni sezonda yeni stada bir yıldız getirerek kombineleri satmayı planlayan Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ile bazı yöneticiler Eto'o konusunda ayrı düştü.

Bu oyuncunun yüksek maliyetli olması nedeniyle transferin Beşiktaş'a çok büyük mali külfet getireceğini göz önünde bulunduran yöneticiler, Orman'a “Bu sevdadan vazgeç” dedikleri öğrenildi.

Futbol Genel Direktörü Önder Özen'in de karşı çıktığı Eto'o transferi için yönetimin büyük çoğunluğu, “Bu oyuncunun Beşiktaş'a iki yıllık maliyeti 20 milyon euroya geliyor. Kendisi Beşiktaş'a gelmek istiyor ama kulübün mali yapısını çökertebilecek bir transfer. Sponsorlukla bu transfer yapılabilir ama madem sponsor buluyoruz daha genç bir golcü transfer edelim” diye konuştukları bildirildi.

Eto'o'nun mali külfetini göz önünde bulunduran Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ise yönetime hak vererek daha genç isimlere yönelmeleri talimatını verdi.

Milliyet